Weekend na Słowacji

Słowacja, jako nasz południowy sąsiad, ma do zaoferowania multum atrakcji. Spokojna stolica, miłe dla oka krajobrazy oraz różne atrakcje turystyczne, których nie zobaczymy w Polsce, to tylko niektóre atuty, jakimi zachęca nas Słowacja. Każdy z nas może spędzić wspaniały weekend na Słowacji, nie obciążając zbytnio swojego budżetu. Hotele w tym kraju są o wiele tańsze, niż hotele w krajach Basenu Morza Śródziemnego. Niskie ceny, to duża zaleta Słowacji. Góry, kopalnie, piękne miasta i malownicze tereny, to główne powody, dla których turyści kochają Słowację. W kraju znajduje się mnóstwo ciekawych zabytków architektonicznych, zamków (aż kilkadziesiąt) i zabytków.

Słowackie miasta i góry

Jeśli wybieramy się na weekend do Słowacji, warto wiedzieć, jakie miejsca zwiedzić. Na pierwszym miejscu jest oczywiście Bratysława, stolica. Małe miasteczko, często niedoceniane przez turystów, zachwyca urokliwym rynkiem i uliczkami. W Bratysławie warto zwiedzić znaną Bramę Michalską, przespacerować się po starych uliczkach miasta oraz odbyć rejs statkiem do zamku Devin.
Jeśli chodzi o nocleg, wielu turystów wybiera znany hotel Austria Trend Hotel Bratislava, który pokryty jest obrazkami – znaczkami pocztowymi.

Innym, równie znanym miejscem, jest Słowacki Raj. Miejscowość znajdująca się niedaleko Zakopanego, posiada świetnie zorganizowane szlaki turystyczne, którymi możemy chodzić po górach, kanionach i skałach. Możemy podziwiać również wodospady i inne atrakcje górskie. Warto dodać, że miejsce to jest uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Najbardziej znane miejsca Słowackiego Raju, to Hornad, jezioro Palcmanska Masa, Dobszyńska Jaskinia Lodowa oraz Tomasovsky Vyhlad, z którego możemy podziwiać Tatry.

Warto wiedzieć, że na Słowacji znajdują się ruiny zamku w miejscowości Lietava. Ruiny te słyną z tego, iż w przeszłości były one niemal nie do zdobycia. Poza atrakcyjnym zamkiem, warto zwiedzić okolicę, która charakteryzuje się pięknym wyglądem. Wstęp do zamku jest wolny, a ruiny cieszą się napływem wielu turystów przez cały rok.

Na całej Słowacji znane są mniejsze miejscowości w regionie zwanym Spisz. W krainie tej, do najcenniejszych zabytkowych i ciekawych miejsc należą:

  • Spiska Sobota,
  • Kieżmark,
  • Lewocza,

Warto również pamiętać o pięknych, słowackich tatrach, gdzie możemy znaleźć bardzo bogatą ofertę basenów termalnych, saun i aqua parków.Hotele w różnych miastach Słowacji, oferują atrakcyjne ceny. W hotelach bowiem są umiarkowane ceny. Warto zatem zwiedzać zagraniczne tereny, które znajdują się najbliżej nas. Górskie tereny i malownicze krajobrazy kraju, zachęcają wiele osób do wyjechania na weekend. Dużą przewagą jest fakt, iż Słowacja sąsiaduje z Polską. Ze względu na bliskość słowackich miasteczek i zabytków, wiele osób decyduje się je zwiedzić.