Najpopularniejsze miejsca na spędzenie wakacji 2019

Wakacje to okres, który zazwyczaj planowany jest z dużym wyprzedzeniem. Umożliwia to złapanie ciekawych okazji cenowych i skorzystanie z promocji przed rozpoczęciem sezonu wyjazdowego. Gdzie najlepiej udać się na urlop latem 2019? Podpowiadamy, jakie będą najpopularniejsze kierunki wakacyjne w nadchodzącym sezonie. Sprawdź dokładnie wszystkie informacje i wyjedź na niezapomniane wakacje do miejsca, które jest na topie!

Bliski wschód i kraje egzotyczne

Od kilku lat można zauważyć, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie kulturą bliskiego wschodu. Z tego względu coraz więcej osób chce spędzać tam urlop, aby lepiej poznać te kraje, dowiedzieć się na ich temat czegoś ciekawego i móc zwiedzić zapierające dech w piersiach zabytki sprzed tysięcy lat, a także obejrzeć wyjątkowe budowle współczesnego świata.

Polacy są ciekawi miejsc, w których nowoczesności i zaawansowane technologie łączą się z wieloletnią tradycją i przepięknymi zabytkami, a wszystko to w akompaniamencie przepychu i bogactwa. Z tego względu w 2019 bardzo popularnym wakacyjnym kierunkiem będzie Izrael oraz Zjednoczone emiraty Arabskie. Biura podróży oraz przewoźnicy lotniczy już teraz oferują bardzo ciekawe promocje na wyjazdy do Tel Awiwu, Jerozolimy oraz Dubaju.

Mimo ogromnego zainteresowania Bliskim Wschodem, wciąż nie słabnie zainteresowanie polskich turystów krajami egzotycznymi, jednak w tym przypadku na przestrzeni lat repertuar nieco się zmienił. Egipt, Maroko czy Oman stały się dla większości już przeżytkiem.

W nadchodzącym sezonie największą popularnością będzie cieszyła się niezwykle egzotyczna i ciekawa Tajlandia, która kusi ciekawą kulturą, tanim życiem oraz wyjątkową kuchnią regionalną. Polacy będą chętnie spędzali wakacje także na Dominikanie i Kubie. Postanowią również odkryć czarny ląd. W 2019 popularne będą wycieczki do egzotycznej Kenii z przepięknymi widokami i fantastyczną florą i fauną, a także na Zanzibar z rajskimi plażami i fascynującą kulturą.

gdzie na wakacje

Bałkany i egzotyczne kraje europejskie wciąż na topie

W czasie, gdy jedni szukają nowych wrażeń i są spragnieni dalekich podróży, inny stawiają na sprawdzone i naprawdę piękne miejsca, do których podróż jest krótsza i pozwala zaoszczędzić cenne godziny urlopu i spędzić je na ciepłej plaży lub wycieczce, zamiast w samolocie.

Z tego powodu w 2019 sporą popularnością wśród Polski turystów będą cieszyły się kraje, takie jak Hiszpania i Włochy, Portugalia. W tym pierwszym kraju na szczególną uwagę zasługuje Malaga i Andaluzja. Popularne będą również wakacje spędzone w Grecji wśród przepięknej architektury, w zróżnicowanej i bardzo ciepłej Chorwacji oraz na pełnej niesamowitych zabytków Malcie.

Dużą popularnością, jeśli chodzi o kierunki urlopów w 2019 roku, będą cieszyły się również kraje bałkańskie. Dlatego warto zwrócić uwagę na oferty sprawdzonych biur podróży i zdecydować się czym prędzej na wyjazd do Macedonii, Czarnogóry, Bułgarii, Serbii oraz Rumunii. Świetnym wyborem będą również wakacje w Albanii lub w Bośni i Hercegowinie. Wszystkie te państwa przyciągają Polaków swoją niesamowitą historią i ciekawą kulturą oraz bardzo pyszną, regionalną kuchnią, która w Polsce zyskuje coraz większą popularność.

Jeśli marzysz o tym, aby spędzić wakacje w modnym i ciekawym miejscu, to nie zwlekaj z zarezerwowaniem terminu na wymarzony urlop. Już teraz skontaktuj się z profesjonalnymi doradcami turystycznymi i zgłoś się do biura podróży o dobrych opiniach, aby zabukować wyjazd do wymarzonego miejsca na świecie, gdzie w gronie najbliższych spędzisz przepiękne chwile, zwiedzając zabytki, wygrzewając się w słońcu oraz kosztując lokalnej kuchni.