Wakacyjna przygoda z koleją

Sezon wakacyjny, to czas, w którym większość z nas wybiera się na długo wyczekiwane urlopy. I choć spora ilość Polaków decyduje się na zagraniczne wojaże, wielu pozostaje w kraju, i to właśnie tutaj szuka dla siebie odpowiedniego miejsca do wypoczynku. Jesteśmy w komfortowej sytuacji – mamy przecież dostęp do morza, pięknych gór, a także licznych jezior.

Poza wyborem miejsca urlopu, pozostaje jednak inna, zasadnicza kwestia – transport. Samochód jest najczęściej wybieranym środkiem transportu – to pewne. Warto jednak przemyśleć inne rozwiązania. Na przykład wakacyjną przygodę z koleją! Opcja ta kusi wieloma zaletami. Jakimi? Zapraszamy do artykułu!

Zalety podróżowania pociągiem

Podstawową zaletą podróżowania pociągiem są niższe koszty takiego rozwiązania. Bardzo często w przeliczeniu na benzynę, na którą musielibyśmy wydać sporo pieniędzy wybierając się w podróż autem, pociąg okazuje się korzystniejszą opcją. Zwłaszcza jeśli podróżujemy w dość dużej grupie i by wyruszyć na wakacje musimy wypożyczyć odpowiednio duży samochód.

Oprócz kwestii pieniężnych, podróż pociągiem to przede wszystkim komfort i wygoda. Wybierając się w dalekie podróże, na przykład z samego południa Polski na jej północ, trasa może być bardzo męcząca. Tym bardziej, jeśli w samochodzie jest wyłącznie jeden kierowca. W takim przypadku nie obejdzie się bez przestanków, w trakcie których mógłby odpocząć. Pociąg eliminuje tego typu problemy. Nie przejmujemy się więc ilością godzin spędzonych w podróży, ani potencjalnym zmęczeniem w jej trakcie. Jeśli znuży nas jazda, bez zbędnych obaw możemy się zdrzemnąć. Poza tym, kolej to też unikanie korków i zastojów, które tylko niepotrzebnie wydłużają jazdę.

dziecko w pociągu

Kolejną, niezwykle istotną zaletą podróżowania pociągiem, są możliwości spędzenia czasu w trakcie jazdy. Przestronne przedziały, szansa na wyprostowanie kości, a nawet krótki spacer, to niewątpliwy plus. Jeśli podróżujemy z dziećmi, możemy wziąć ze sobą planszówki lub interesujące je książeczki. W samotności możemy słuchać ulubionej muzyki na słuchawkach, czytać interesujące nas czasopisma oraz oglądać seriale.

Internetowe systemy sprzedaży biletów kolejowych – jak z nich korzystać?

Decydując się na wakacyjną przygodę z koleją, musimy rozważyć też sposób, w jaki planujemy kupić bilety. Najkorzystniejszą opcją są oczywiście internetowe systemy sprzedaży biletów. Dlaczego? Między innymi dlatego, że dają możliwość skorzystania z atrakcyjnych ofert zniżkowych. Co więcej, korzystając z tego typu portali, możemy samodzielnie sprawdzić w jakich dniach, godzinach i okolicznościach kursują kolejne pociągi.

Trasy POLREGIO prowadzą bezpośrednio do miejscowości nadmorskich oraz tych, które położone są u stóp polskich gór. Jeśli jednak mamy ochotę po drodze pozwiedzać, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaopatrzyć się w kilka biletów – takich, które pozwolą nam na kolejne przystanki. System Bilety Regionalne oferuje szybką i wygodną sprzedaż wszystkich biletów tego przewoźnika.

Unikanie długich kolejek do kasy biletowej, możliwość szybkiego sprawdzenia wszystkich korzystnych opcji, a także atrakcyjne oferty zniżkowe – wszystko to składa się na rosnącą popularność systemów internetowej sprzedaży biletów. W trakcie planowania wakacji w Polsce, warto wziąć to pod uwagę.