Konieczne do zobaczenia w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba to niewielkie miasto leżące w województwie dolnośląskim, które cieszy się coraz to większą popularnością wśród turystów. Nic dziwnego, jest w nim naprawdę sporo atrakcji turystycznych, które godne są odwiedzenia. Jaka atrakcja jest zatem najciekawsze i gdzie warto się wybrać podczas wycieczki do Szklarskiej Poręby? Oto ranking 7 najciekawszych atrakcji turystycznych znajdujących się właśnie w tym mieście.

Ranking 7 najciekawszych atrakcji turystycznych w Szklarskiej Porębie

wodospad kamieńczykaPierwszą atrakcją, która warta jest zobaczenia w Szklarskiej Porębie to Wodospad Kamieńczyka. Warto wiedzieć o nim to, że jest to najwyższy wodospad, jaki można znaleźć w Sudetach. Jego próg znajduje się na wysokości 843 m n. p. m. Przy tym wodospadzie znajduje się wiele schronisk dla turystów.
Atrakcja numer dwa to także wodospad, a dokładniej Wodospad Szklarski, którego próg znajduje się na wysokości 520 m n.p.m. Także i przy tym wodospadzie znajdują się schroniska dla odwiedzających to miejsce.
Trzecim miejscem, które warto jest odwiedzić to Śnieżne Kotły, które szczycą się mianem najlepiej zachowanych i wykształconych kotłów polodowcowych na tym terenie. Większy kocioł znajduje się wysoko, bo aż na wysokości 1490 m n.p.m., a jego wielkość to 800x600m. Jest więc to spory zbiornik wodny.
Kolejną, czwartą już atrakcją turystyczną w mieście Szklarska Poręba to Złoty Widok, czyli bardzo stromy próg skalny umiejscowiony nad doliną Kamienną i mający 20 metrów wysokości. Rozpościera się przed nim naprawdę wspaniały widok, za sprawą którego ludzie tak bardzo chcą znaleźć się w tym miejscu.
Piątą atrakcją turystyczną Szklarskiej Poręby jest szczyt Szrenica, znajdujący się na 1362 m n.p.m. Góra ta jest świetnie położona i z jej szczytu można mieć wspaniały widok na Kotlinę Jeleniogórską, Czeskie Karkonosze a także Góry Izerskie.
Szóstą z kolei atrakcją w Szklarskiej Porębie jest Leśna Huta, która powstała w roku 1998 i turyści bez problemu mogą ją odwiedzać. W hucie nadal pracują ludzie i wszystko, co można w niej obejrzeć, zostało wykonane przez ludzi.
Ostatnią, siódmą już atrakcją tego rankingu, którą warto jest odwiedzić w mieście Szklarska Poręba, jest Muzeum mineralogiczne, w którym można podziwiać najciekawsze i najoryginalniejsze eksponaty z dziedziny geologii, a zwłaszcza minerałów.

Dlaczego warto jest odwiedzić Szklarską Porębę?

Szklarska Poręba to wspaniałe miejsce, do którego co roku ciągnie coraz więcej turystów. Nic dziwnego, że miasto to z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Przyciąga ono do siebie rzeszę turystów z tego powodu, że panuje w nim naprawdę niepowtarzalny klimat i nie można się tam nudzić. Codziennie można robić coś innego, bez powtarzania tych samych czynności i odwiedzania tych samych miejsc. Atrakcji turystycznych jest tam pod dostatkiem, wymienione w tekście siedem to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

góry
W Szklarskiej Porębie odnajdą się nie tylko ci, którzy chcą leniwie odpocząć od swoich codziennych obowiązków, ale także ci, którzy liczą na odpoczynek aktywny. Oprócz naturalnych atrakcji turystycznych w mieście znajduje się chociażby park linowy, w którym dobrze bawić się będą zarówno dorośli, jak i dzieci.
Szklarska Poręba zdecydowanie jest miejscem, które warto jest odwiedzić, chociażby na krótki czas.