Gdzie pojechać w góry na weekend, aby się wyciszyć?

Beskid Niski znajduje się w Karpatach między dwiema przełęczami – Łupkowską i Tylicką. Region ten graniczy od wschodu z Bieszczadami, zaś od zachodu z Kotliną Sądecką. Beskid Niski leży na terenie Polski i Słowacji, a najwyższym szczytem znajdującym się w naszym kraju to Lackowa.

Wyciszające tereny zielone w Beskidzie Niskim

Obszar ten jest niezwykle zielony – lasy zajmują tu prawie 70% powierzchni. Ponadto w Beskidzie Niskim rosną piękne odmiany roślin, które oczarują każdego miłośnika przyrody. Rejon ten jest mało zurbanizowany – charakteryzuje się bezdrożami, małymi wioskami i licznymi, malowniczymi szlakami. Słabe zaludnienie oraz rozległe zalesienie sprawiają, że występuje tam duża ilość zwierząt. Beskid Niski zamieszkują jelenie, sarny i dziki.  Ten obszar jest także pełen drapieżników – rysi, wilków, niedźwiedzi oraz żbików.

wyciszający wyjazd z noclegiem w Beskidzie Niskim

Przechadzając się szlakami można dostrzec rzadko spotykane gatunki ptaków. Żyje tam wiele gatunków orłów – bieliki, przednie, myszołowy. W tym rejonie występuje też wiele gatunków gadów i płazów. Beskid niski charakteryzuje się bogatą fauną i florą, dzięki czemu jest to wspaniałe miejsce, które zachwyci każdego. 

Karpaty – miejsce pełne spokoju

Każdy, kto pragnie zaznać odrobiny ciszy i relaksu, powinien zdecydować się na wyjazd do Beskidu Niskiego. Miejsce to jest określane mianem „dzikiego”, co w dzisiejszych czasach jest już czymś wyjątkowym. Obszar ten jest słabo zaludniony, dzięki czemu turyści mogą rozkoszować się piękną naturą i niespotykaną ciszą.

Klimat w Beskidzie Niskim jest nie do opisania i sprawia, że każdy przyjezdny zakocha się w tym miejscu i panującej tu atmosferze. Miejsce to jest gwarancją ciszy oraz spokoju i jest doskonałe na weekendowy wyjazd w celu wyciszenia umysły i duszy. W Beskidzie nie ma na każdym kroku sklepów ani wielu turystów. Szlaki są nieraz opustoszałe i pozwalają na pełny relaks.

wyciszający nocleg w Beskidzie Niskim

Rejon ten oferuje niezwykłe bogactwo kulturowe i przyrodnicze – znajduje się tam Magurski Park Narodowy oraz Jaśliski Park Krajobrazowy. Ponadto w Beskidzie Niskim jest wiele rezerwatów przyrody oraz obszarów otoczonych ścisłą ochroną. 

Beskid Niski – w jakim miejscu wybrać nocleg?

Beskid Niski nie jest jednak obszarem zupełnie dzikim i pozbawionym dorobków cywilizacji. W rejonie tym także znajdują się znane, duże miejscowości – bardzo często odwiedzane przez turystów. Do takich miejsc należą Wysowa oraz Rymanów i Iwonicz Zdrój. Są to typowe miejsca letniskowe, z których jest łatwy dojazd do pięknych, malowniczych szlaków.

Dla szukających spokoju i ciszy świetną opcją jest wybranie noclegu w Beskidzie Niskim – zwłaszcza jeśli zależy nam na oderwaniu się od zgiełku i tłumów ludzi. W takiej sytuacji warto wybrać miejsce ustronne, ale dobrze usytuowane. Warto, aby ośrodek położony był w zacisznym zakątku, w którym będzie możliwy pełen relaks i odpoczynek. Wiele osób marzy o tym, aby zaznać chwili ciszy i oderwać się od codzienności. Jest to tylko możliwe w miejscu położonym na uboczu, pośród zieleni i lasów.

Niezwykłą ofertę posiada agroturystyka Ropki Dwór Rajdany, która usytuowana jest w samym sercu byłej wsi łemkowskiej. Miejsce to otoczone jest ze wszystkich stron pasmami wzgórz. Kwatery noclegowe są gwarancją niezapomnianego wypoczynku, pełnego spokoju, gdzie można w pełni pozbyć się codziennych trosk.

Agroturystykę charakteryzuje dobra komunikacja i łatwy dojazd do najważniejszych punktów turystycznych, które znajdują się w Beskidzie Niskim. Pokoje noclegowe to alkierze, które kiedyś funkcjonowały jako baszta ochronna. Daje to wspaniały klimat, inny niż mamy na co dzień. Ropki Dwór Rajdany posiadają wspaniałą ofertę, z której warto skorzystać.