Namiot czy apartament? Gdzie spać w Szklarskiej Porębie?

Wyjazd w góry daje ogromne możliwości w kwestii charakteru wycieczki. Można zdecydować się na wypoczynek w górskim SPA, aktywne zwiedzanie licznych atrakcji znajdujących się w pobliżu lub jazdę na nartach po trasach leśnych oraz na narciarskich stokach. Fani sportów wyczynowych mogą zdecydować się na wspinaczkę górską, a miłośnicy natury na spacery pośród pięknej przyrody i zapierających dech w piersiach widoków. Obojętnie do której grupy należysz, na pewno staniesz przed wyborem, czy nocować pod namiotem, czy w apartamencie. Podpowiadamy, jakie plusy i minusy ma jedna i druga opcja.

Czy namiot się opłaca?

namiotNocleg pod namiotem to namiastka wyjątkowej przygody i możliwość bliskiego obcowania z naturą. Taka forma noclegu pozwala na przeżycie niesamowitych wrażeń i doświadczenie czegoś bardzo ciekawego. Na polach namiotowych panuje zupełnie inny klimat niż w hotelach czy domkach letniskowych. Jest to możliwość przeżycia naprawdę ciekawych wrażeń i doświadczenia nieco spartańskich warunków. W końcu w takim miejscu nie ma kuchni ani własnej łazienki, trzeba liczyć się często z brakiem ciepłej wody pod prysznicem oraz mieć na uwadze fakt, że dostęp do energii elektrycznej jest mocno ograniczony. Jest to jednak wbrew pozorom plus, ponieważ ze względu na trudny dostęp do gniazdka, rzadziej można ładować telefon, a co za tym idzie, rzadziej z niego będziesz korzystał. Dzięki temu odpoczniesz od elektroniki i codzienności, i będziesz mógł obcować bliżej z naturą.
Choć nocleg pod namiotem bez wątpienia ma wiele zalet, jaką jest chociażby poczucie prawdziwej przygody, to jednak nie jest to wyjazd dla każdego. Nie sprawdzi się on na przykład w przypadku, gdy posiadasz małe dzieci. Maluchy mogą mieć problem z braniem kąpieli w łazienkach na polu namiotowym, a także mogą bać się spania w namiocie ze względu na nocne odgłosy wiatru i zwierząt. Ponadto namiot jest dobrym pomysłem tylko, jeśli mamy pewność, że pogoda dopisze. W przeciwnym razie wyjazd może skończyć się chorobą ze względu na bardzo niskie temperatury nocą lub wszechobecną wilgoć. Deszczowa aura utrudnia również suszenie ręczników i przemoczonej podczas spacerów odzieży. Choć namioty są dużo tańszą opcją niż wynajęcie apartamentu lub całego domku górskiego, to jednak jeśli nie mamy pewności co do pogody, to zdecydowanie lepiej trochę dopłacić niż spędzić urlop na walce z grypą.

Dlaczego opłaca się wynająć apartament?

apartamentApartamenty w Szklarskiej Porębie i okolicach to gwarancja prywatności i swobody podczas pobytu. Dostępne są różne rodzaje pokoi, w różnych lokalizacjach. Jedne znajdują się bardzo blisko szlaków turystycznych, inne w centrum miasta, blisko lokali gastronomicznych i licznych atrakcji turystycznych. Dostępne są także pokoje o różnym standardzie, układzie i wyposażeniu. Dzięki temu możesz sam zdecydować, czy chcesz mieć pokój z aneksem kuchennym, który przyda się szczególnie, gdy masz małe dzieci, czy jednak bez. W każdym dobrze przygotowanym apartamencie czeka na Ciebie dobrze wyposażona i higienicznie czysta łazienka na własność, co znacznie ułatwia branie codziennych kąpieli. Ponadto w apartamencie nie musisz obawiać się niskich temperatur, podmuchów wiatru czy straszących dzieci zwierząt. Ściany i szczelne okna doskonale tłumią hałasy z zewnątrz, a w razie chłodu wystarczy podkręcić ogrzewanie.
Wybór apartamentu zamiast namiotu w Szklarskiej Porębie wiąże się z większymi kosztami. Jednak jeśli zależy Ci na komforcie podróżowania i nie chcesz wrócić z urlopu z bólem pleców z powodu niewygodnej karimaty lub materaca z uciekającym powietrzem, to wybór wygodnego łóżka w ciepłym, przytulnym apartamencie z łazienką na własność będzie o wiele lepszą decyzją. W wygodnym, ciepłym apartamencie, który znajdziesz między innymi w malowniczym i bardzo klimatycznym ośrodku Trzy Kultury – Złoty Widok, odpoczniesz po całym dniu wędrówki i zregenerujesz siły przed kolejnymi wyprawami. Ponadto w apartamencie możesz spędzać przyjemne wieczory ze znajomymi lub rodziną w komfortowy sposób, a nie ściskając się w jednej komorze namiotu, aby wszyscy się zmieścili.