4 ciekawe atrakcje we Wrocławiu

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które co roku odwiedza wielu turystów. Słynie z krasnali, które można spotkać w wielu miejscach i przepięknego rynku, na którym w grudniu odbywa się jarmark świąteczny. Jakie inne atrakcje warto zobaczyć odwiedzając Wrocław?

Popularne wrocławskie zoo

Wrocławskie Zoo to prawdziwa perełka, którą koniecznie musimy odwiedzić. Jest to nie tylko najstarszy ogród zoologiczny w Polsce – wyróżnia się również ilością zwierząt, które tu spotkamy. Na spacer tutaj zarezerwujmy sobie kilka godzin, ponieważ jest tu naprawdę wiele do odwiedzenia. Nie nudzą się tu zarówno dzieci, jak i dorośli – z tego względu w zeszłym roku odwiedziło je prawie 1,6 miliona osób.

Na terenie Zoo żyje około 10 tysięcy zwierząt z 1100 gatunków. Spotkamy tutaj zarówno okazy znane z polskiej wsi, jak i niezwykle egzotyczne owady, ryby i zwierzęta. Ogromną atrakcją są karmienia pokazowe – ich plan możemy sprawdzić na stronie Zoo. Możemy wśród nich podziwiać karmienie żyraf, niedźwiedzi brunatnych, żółwi pustynnych, słoni indyjskich, pelikanów, fok czy lemurów.

zoo hotel wrocław

Afrykanarium we Wrocławiu

Teoretycznie jest to część wrocławskiego Zoo jednak to miejsce tak wyjątkowe, że zasługuje na szczególną uwagę. Wejdziemy tu w ramach tego samego biletu i naprawdę nie możemy przegapić tej wyjątkowej atrakcji. Średnio jest zwiedzane przez około 2,5 tysiąca osób codziennie i nie bez powodu. Afrykanarium we Wrocławiu to jedyne takie miejsce na świecie – oceanarium, które jest poświęcone jedynie faunie Afryki. Spotkamy tam naprawdę wiele wyjątkowych zwierząt, które nas zachwycą – wiele gatunków przepięknych, kolorowych ryb, rekiny, krokodyle, płaszczki to dopiero początek. Zachwycą nasz również żółwie i hipopotamy oraz wiele innych stworzeń z tego egzotycznego kontynentu.

Hala Stulecia na Biskupinie

Zaraz obok wrocławskiego Zoo możemy podziwiać Halę Stulecia. Nie lekceważmy tej konstrukcji – ten wyjątkowy obiekt architektoniczny został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ten budynek został zaprojektowany przez Maxa Berga i otwarty w 1913 roku. Uważa się, że to jedno z największych dzieł architektury XX wieku. Była ona światkiem naprawdę wielu historycznych wydarzeń i udało się jej przetrwać dwie wojny światowe.

To, co rzuca się w oczy, to górująca nad Halą Stulecia kopuła. Ma ona rozpiętość aż 65 metrów, a jej wysokość to aż 42 metry. Do tej pory odbywają się na niej liczne wystawy i koncerny, a na widowni i płycie może się tam pomieścić nawet do 10 tysięcy osób. Warto więc podziwiać ją przy okazji wizyty na jakimś wydarzeniu kulturalnym.

Stadion olimpijski we Wrocławiu

zoo wrocławWrocław ma również swój stadion olimpijski, który powstał pomiędzy 1926 a 1928 rokiem. Został zaprojektowany przez Richarda Konwiarza i jest najważniejszym elementem kompleksu sportowego wrocławskiego osiedla Zalesie.

Stadion warto odwiedzić wykupując bilety chociażby na mecz żużlowy. Obecnie bowiem jest on używany przez klub żużlowy Sparta Wrocław. Jeżeli szukamy bardziej egzotycznych doznań to możemy też spróbować wybrać się na mecz futbolu amerykańskiego, w którym grać będzie drużyna Panthers Wrocław.

Niezależnie od tego, czy przyjeżdżamy do Wrocławia na weekend, czy na dłużej, zawsze warto wynająć pokój w hotelu zlokalizowanym w pobliżu atrakcji, które planujemy odwiedzić. Hotel przy Zoo i Afrykanarium pozwoli nam wszędzie dotrzeć szybko i bez problemu. Idealnym miejscem jest luksusowy hotel we Wrocławiu – Grape Hotel, który oferuje piękne pokoje we Wrocławiu oraz atrakcyjne pakiety z atrakcjami na weekendy.