Uroki Bolesławowa – piękna Kotlina Kłodzka

W Polsce jest wiele miejsc, które cieszą się ogromną rozpoznawalnością nie tylko wśród Polaków, ale nie brakuje również regionów i miejscowości, które są nieco mniej znane, choć z pewnością zasługują na uznanie. Warto wiedzieć, jak wiele uroków kryje Ziemia Kłodzka, a zwłaszcza region położony w okolicy Stronia Śląskiego. Zapraszamy do krótkiej wycieczki do Bolesławowa.

Stronie Śląskie – wyjątkowy region

Kotlina Kłodzka to region o bardzo burzliwej historii. Ze względu na bogactwa naturalne oraz strategiczne położenie wielu miast, tuż przy najważniejszych szlakach handlowych była przedmiotem wielu walk staczanych na przestrzeni dziejów między okolicznymi księstwami i państwami. Od 1945 roku Kotlina Kłodzka po wielu setkach lat znowu została przyłączona do Polski, jednak ślady osadnictwa czeskiego i niemieckiego są tu mocno obecne. 

Stronie Śląskie i przynależąca do niego miejscowość Bolesławów, są doskonałym miejscem jako baza turystyczna. Wiele ośrodków turystycznych, takich jak pensjonaty, hotele czy prywatne kwatery oferuje turystom zróżnicowane warunki pobytu, tak że każdy znajdzie coś dla siebie. A jest co zwiedzać – w samym Stroniu Śląskim wiele osób przyciąga dawna huta szkła Violetta, w której można zapoznać się z technikami wyrobu szklanych naczyń czy przedmiotów artystycznych.

Bolesławów noclegi

Masyw Śnieżnika

Bolesławów – bogactwo natury

Śnieżnicki Park Krajobrazowy to przepiękny obszar skoncentrowany wokół góry Śnieżnik, należącej do korony gór Polski. Ponad 1400 metrów wysokości czyni z tej góry dość popularny szczyt zarówno wśród Polaków, jak i Czechów, Słowaków czy Niemców, którzy chętnie przyjeżdżają w te okolice. Warto przejść się po całym Masywie Śnieżnika, wspinając się coraz wyżej. Wiele osób chętnie odwiedza także pobliską Górę Igliczną, gdzie znajduje się zabytkowe sanktuarium, a po drodze na szczyt można podziwiać Wodospad Wilczki. Dzieciom spodoba się Ogród Bajek znajdujący się u stóp Iglicznej.

Bolesławów posiada doskonałą bazę dla osób, które uwielbiają wędrówki po pięknych szlakach, ale także dla tych, którzy przepadają za narciarstwem. W pobliżu działa bardzo dobrze przygotowana stacja narciarska, blisko jest także do innych popularnych kurortów narciarskich zarówno w Polsce, jak i po drugiej stronie granicy. W pobliżu, w Kletnie, znajduje się także unikatowa w skali Europy Jaskinia Niedźwiedzia, którą z przyjemnością obejrzą zarówno dorośli, jak i dzieci.

Zanim więc wybierzemy się daleko, warto poznać to, co mamy na wyciągnięcie ręki.