Top 5 najpiękniejszych polskich plaż

Polskie morze oferuje jedne z najpiękniejszych plaż, które mogą konkurować z zagranicznymi. Efektowne zachody słońca zachwycą nawet najbardziej wymagających wczasowiczów, a szum fal pozwala ukoić nerwy nadwyrężone obowiązkami codzienności. 

Jaką powinna być najpiękniejsza plaża?

Urlop nad morzem szczególnie w okresie letnim staje się standardem. Wielu z nas nie wyobraża sobie wakacji w innym miejscu, jak właśnie na plaży. Idealne miejsce nad morzem powinno zapewniać nie tylko niezwykłe widoki, czysta wodę, ale również poczucie intymności, spokój, oraz odpowiednią infrastrukturę. Wyjeżdżając nad morze wybieramy z reguły plaże, które położone są raczej w miejscach ustronnych, ponieważ trudno zrelaksować się tam, gdzie obecność innych wczasowiczów niemal tuż obok siebie utrudnia odpoczynek. Marzymy przecież o spokoju i zregenerowaniu swojego organizmu. Turyści, którzy zaglądają sobie niemal w oczy, rozkładając parawany tuż obok siebie, doświadczą spokoju oraz intymności. 

Plaża we Władysławowie

Jedną z największych atrakcji Władysławowa, przyciągającą co roku turystów, jest plaża. Ciągnie się ona przez 23 kilometry. Znajduje się na niej kilkanaście kąpielisk, dlatego każdy znajdzie swoje miejsce, gdzie będzie mógł odpocząć i zrelaksować się. Dostępne są tu także różne atrakcje, między innymi zjeżdżalnia wodna, wypożyczalnia sprzętu wodnego, place zabaw dla dzieci, czy turnieje piłki siatkowej. Wieczorami odbywają się występy artystyczne i dyskoteki. Można tam spędzić cały dzień bez konieczności udawania się na posiłek, gdyż głodnym i spragnionym turystom posiłki zapewnia wiele punktów gastronomicznych, usytuowanych w pobliżu plaży, bądź wprost na niej. Widoki zachodu lub wschodu słońca zachwycą zwolenników pięknych krajobrazów. Wynurzające się z fal słońce zrobi wrażenie na amatorach romantycznych krajobrazów. Plaża otoczona jest sosnowym lasem, zapewniając także ustronne przestrzenie dla poszukiwaczy odosobnionych miejsc.

piękne plaże

Noclegi blisko morza we Władysławowie i innych nadmorskich miejscowościach możesz znaleźć w bardzo atrakcyjnej cenie.

Plaża w Kamiennej Górze

Plaża w Kamiennej Górze to niezwykłe, a zarazem zachwycające miejsce z „Gwiazdą Północy”, czyli najbardziej na północ wysuniętym fragmentem polskiego wybrzeża, gdzie z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Jastrzębiej Góry ustawiono obelisk. Linia brzegowa w tym miejscu jest niezwykle zróżnicowana. Część plaży, od wschodniej strony jest kamienista, zaś druga część zachodnia piaszczysta. Wiele długich i malowniczych tras będzie atrakcją dla amatorów długich spacerów. Kamienna Góra wieczorami również tętni życiem, odbywają się tu nocne imprezy przy ognisku. 

Plaża w Kołobrzegu

Plaża w Kołobrzegu jest kolejnym miejscem na mapie polskiego wybrzeża zachwycającym swoja wyjątkowością. To atrakcyjne miejsce z pięknym 220 metrowym molo. W Kołobrzegu warto zobaczyć pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Ze względu na popularność miasta centralna część plaży jest licznie odwiedzana przez turystów, natomiast dla zwolenników terenów zapewniających większą prywatność, zdecydowanie lepszym wyjściem będzie jej zachodnia część w okolicach Grzybowa. 

Plaża w Rewalu

Plaża w Rewalu należy do zupełnie wyjątkowych miejsc z łagodnym zejściem przez las lub wydmy. Jest to piaszczysta plaża z licznymi atrakcjami w postaci platformy widokowej i latarni morskiej w Niechorzu, miejscowości położonej w pobliżu Rewala, a także zabytkowej kolejki wąskotorowej. Jest to miejsce przyjazne dla zwierząt domowych, dlatego bez problemu można na nią zabrać swojego pupila. 

Plaża w Międzyzdrojach

Międzyzdroje są miejscowością od lat cieszącą się dużą popularnością wśród turystów. To wyjątkowe uzdrowisko z pięknymi plażami. Jest miejscem przyjaznym zwierzętom. W sezonie można wypożyczyć sprzęt wodny i cieszyć się chwilami spędzonymi w morzu. 

Polskie wybrzeże obfituje w wiele atrakcyjnych plaż, gdzie każdy w okresie letnim z przyjemnością spędzi swój urlop.