To musisz zobaczyć podczas wypoczynku w Międzyzdrojach – kilka ciekawych atrakcji

Jedziesz nad morze, ale nie chcesz spędzać całego urlopu, jedynie opalając się na plaży? W zamian chciałbyś coś zobaczyć, pozwiedzać i poczuć się jak prawdziwy turysta, a nie miłośnik kąpieli słonecznych? A może szukasz atrakcji w Międzyzdrojach i okolicach, które mógłbyś odwiedzić w przypadku deszczowej pogody? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, mamy dla Ciebie zestawienie atrakcji w Międzyzdrojach, które koniecznie musisz zobaczyć.

Gabinet Figur Woskowych – atrakcja nie tylko dla najmłodszych

Choć może atrakcja ta niekoniecznie należy do tych z gatunku edukacyjnych, to na pewno spodoba się turystom dużym i małym. Można w niej podziwiać około 100 figur woskowych będących naturalnymi sobowtórami postaci znanych z pierwszych stron gazet – polityków, sportowców, a także bohaterów bajek. Najmłodsi na pewno chętnie zrobią sobie zdjęcie w towarzystwie Shreka i Fiony czy zwierząt z „Króla Lwa”. Nie zabraknie też woskowych postaci znanych z historii i to nie tylko polskiej – na przykład Lecha Wałęsy, Jana Pawła II czy braci Wirght.

Planetarium – jedno z niewielu w północnej części Polski

Jeśli wolisz nieco bardziej edukacyjne atrakcje, to możesz postawić na wizytę w Planetarium w Międzyzdrojach w trakcie jednego z pokazów. To niezwykła gratka, bowiem Planetarium zostało usytuowane na dachu jednego z budynków zlokalizowanego w pobliżu międzyzdrojskiej promenady. Jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce oferuje możliwość obejrzenia z bliska gwiazd, planetoid i innych elementów Układu Słonecznego, ubarwionych dzięki zastosowaniu efektów świetlnych i wizualnych.

Park Zdrojowy i Aleja Gwiazd dla tych, którym znudziła się plaża

Zaliczyłeś już sporą dawkę spacerów brzegiem morza i szukasz nowych terenów na poranne bądź wieczorne przechadzki? Zamiast wypadu na plażę można wybrać spacer po Parku Zdrojowym, który oferuje nie tylko cień starych drzew, ale także sporo ławek i fontann upiększających krajobraz. Jeśli chcemy schronić się przed nadmiarem słońca na plaży, to tu na pewno się nam to uda. To jednak nie koniec spacerowych tras – przy okazji przechadzki wzdłuż Alei Gwiazd, można sprawdzić, kto odcisnął na niej swoją dłoń – zapewniamy, że tu także nie brakuje wielu sławnych osób. Może okaże się, że mamy bardzo podobną dłoń do Kamila Stocha?

dom do góry nogami

Dom do góry nogami – hit nadmorskich kurortów

Kiedyś dom do góry nogami nad polskim morzem był jeden, dziś tego typu atrakcji jest coraz więcej. Jeden z domów do góry nogami możemy odwiedzić właśnie w Międzyzdrojach, pomiędzy Amfiteatrem a hotelem Amber Baltic. Co tam znajdziemy? Między innymi akwarium obrócone do góry dnem czy meble przyczepione do… sufitu.

Punkty widokowe w Międzyzdrojach – bo piękne krajobrazy są nie tylko w górach

Trudno się nie zgodzić z twierdzeniem, że góry oferują zróżnicowany i zapierający dech w piersiach krajobraz, niemniej jednak i nad polskim morzem, konkretnie w Międzyzdrojach, można się na chwilę zatrzymać, podziwiając widok na Bałtyk i przylegające do niego miejscowości. Koniecznie trzeba odwiedzić Kawczą Górę zlokalizowaną we wschodniej części miasta i to nie tylko ze względu na krajobraz, ale także schody, które na nią prowadzą mające długość 128,5 metra. Z kolei ze wzgórza Gosań przy słonecznej pogodzie można dostrzec nie tylko Świnoujście, ale także leżące tuż za polską granicą miasta niemieckie, jak Ahlbeck i Heringsdorf.

Atrakcji w Międzyzdrojach jest sporo, dlatego warto wybrać to miasto na rodzinne wakacje, weekendowy wypad ze znajomymi czy podróż z partnerem. Każdy bowiem może odnaleźć wśród wielu atrakcji coś co go zainteresuje najbardziej. A pobyt w Międzyzdrojach umożliwia Słońce Bałtyku, czyli pokoje gościnne w Międzyzdrojach, które można zarezerwować przez stronę internetową.