Rowery Trek – dlaczego są tak popularne?

Królowie amerykańskiego kolarstwa, czyli doskonale znana na całym świecie marka TREK od początku założyli sobie za cel udowodnienie światu, że dobre rowery wcale nie muszą pochodzić z Europy. Zrodzona z wyraźnej wizji dwóch zupełnie obcych sobie mężczyzn marka szybko stała się wyznacznikiem jakości i stylu będącym dziś na szczycie rowerowego rynku. Dlaczego rowery marki TREK zyskały taką popularność i w jaki sposób wybiły się ponad konkurencję?

Rowery TREK – wieloletnia historia nadzwyczajnej jakości

Historia TREK rozpoczęła się podobnie, jak wiele innych – od niewielkiego sklepiku rowerowego otwartego w małej miejscowości w Stanach Zjednoczonych. Właściciele – Bevil Hogg i John Burke od początku wiedzieli, że to w rowerach pokładają swoje nadzieje. Sam Hogg już wcześniej prowadził sklep i poszukiwał inwestora, który pozwoli mu osiągnąć większy sukces.

Choć początki współpracy dwóch zupełnie obcych sobie panów wyglądały obiecująco, a plany zakładały stworzenie ogólnokrajowej sieci sklepów rowerowych, sukcesy szybko zaczęły przeradzać się w porażki skutkując zamknięciem obydwu punktów. Na szczęście Hogg i Burke nie poddali się i wyciągnęli z upadku firmy ważną naukę – rynek nie potrzebuje sklepów oferujących rowery różnych marek, ale lokalnych producentów zdolnych konkurować z produktami europejskimi.

Stworzenie TREK przypadło na bardzo dobry moment, w którym brakowało wysokiej jakości rowerów amerykańskich i ich produkcja była prawdziwą niszą biznesową czekającą na kreatywnych przedsiębiorców. Sama nazwa marki miała symbolizować chęć do zwiedzania świata, podróży i niezapomnianych przygód. Pierwsze rowery TREK powstawały w niewielkiej stodole zagospodarowanej na potrzeby produkcyjne, z której w pierwszym roku wyszło aż 900 ram turystycznych.

Wyjątkowość produktów TREK wynikała z przede wszystkim z przywiązania do detali, ręcznej pracy i dogłębnej wiedzy specjalistów zatrudnionych do ich projektowania. Filozofia, którą praktykowali na początku utrzymuje się w firmie po dziś dzień. Doskonała jakość rowerów dopasowanych do różnych technik jazdy, połączona z nieustannym testowaniem nowinek technologicznych i wprowadzaniem niekonwencjonalnych rozwiązań sprawia, że rowery TREK są dziś popularne nie tylko wśród kolarzy rekreacyjnych, ale i profesjonalistów startujących w największych imprezach kolarskich.

Rower dla każdego – szczególnie rozpoznawalne modele TREK

Już pierwsze spojrzenie na ofertę marki TREK sugeruje, że każdy będzie w stanie znaleźć tu coś dla siebie. Obok rowerów do cross country i czy downhillu znajdziemy tu rowery miejskie, trekkingowe czy szosowe. Radość sprawia też różnorodność półek cenowych reprezentowanych przez rowery TREK. Choć z założenia są to jednoślady klasy średniej i wysokiej, ich ceny nie przerażają i z powodzeniem spełniają potrzeby rynkowe, gwarantując jakość niezależnie od kwoty, jaką przyjdzie wydać.

Rowery MTB

rower-treckingowy

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych, uniwersalnych rowerów górskich w ofercie TREK jest model  X-Caliber 7 (https://www.pmbike.pl/trek-x-caliber-7-rower-gorski-mtb-meski-2018), który sprawdzi się zarówno na podmiejskich wycieczkach po nieubitych ścieżkach, jak i w trakcie bardziej wymagającej jazdy górskiej. Szkielet roweru stanowi rama Alpha Gold Aluminium, która w zestawieniu z amortyzatorem RockShox gwarantuje brak wstrząsów i odpowiednią sztywność konstrukcji.

Jeśli chodzi o profesjonalne rowery do enduro, i tu TREK ma się czym pochwalić. Trek Slash 9.7 (https://www.pmbike.pl/pl/p/TREK-SLASH-9.7-29-17.5-29-2018/4870) to prawdziwa górska bestia z amortyzatorem o skoku 150-160 mm, niską i długą geometrią sprzyjającą szybkim zjazdom, i lekką ramą z włókna węglowego odporną na uszkodzenia podczas wyboistej jazdy.

 

 

Rowery szosowe

O klasie marki rowerowej zawsze świadczą dostępne w ich ofercie rowery szosowe, od których wymaga się osiągania zawrotnych prędkości przy zachowaniu optymalnej przyczepności. TREK i jego gama rowerów Domane (https://www.pmbike.pl/pl/p/TREK-DOMANE-SL-7-2018/4877) od lat pokazują, że są gotowi na ściganie się z najlepszymi. W przypadku modelu SL 7, wyposażonego w lekką ramę z włókna węglowego, karbonowe koła i napęd Shimano Ultegra Di2, poprawianie własnych wyników treningowych jak i podczas zawodów może okazać się bajecznie proste.

Rowery elektrycznerower-trec

Marka TREK nie boi się eksperymentów z nowymi technologiami i skutecznie dopasowuje się do potrzeb obecnego rynku. Z tego też powodu nie dziwi fakt, że jednym z silniej reprezentowanych modeli na rok 2019 jest kultowy już Powerfly FS 4 (https://www.pmbike.pl/pl/p/TREK-Powerfly-FS-4-2019-/5199). Elektryczny rower górski full suspension łączy w sobie doceniane przez wielbicieli jazdy górskiej widelce ze skokiem 130 mm z wydajnością silnika Bosch Performance CX, gwarantującą łatwe podjazdy i wsparcie siłowe na całej trasie.

Rowery elektryczne mają przed sobą naprawdę owocną przyszłość, na co wskazuje choćby rosnąca liczba producentów decydujących się na ich produkcję. W tej chwili jednak ebike marki TREK cieszą się jedną z lepszych opinii w porównaniu z konkurencją, co po raz kolejny pokazuje ich niewątpliwą umiejętność wykorzystywania niszy biznesowej na własną korzyść.

Czy to do jazdy po mieście, weekendowych wypadów na rodzinne przejażdżki, treningu wytrzymałościowego w wysokich górach, czy zawodowej jazdy szosowej, rowery TREK oferują przede wszystkim wysoką jakość i niezawodność idącą w parze z nowoczesną stylistyką. Choć wielu europejskich producentów decyduje się dziś na tak szeroką ofertę, TREK jako jedyna marka amerykańska dotrzymuje kroku tym najlepszym. Biorąc pod uwagę jej historię, osiągnięcie to jest naprawdę godne podziwu.