Przewaga malowniczych pensjonatów nad hotelami

Wisła jest idealnym miejscem na spędzenie spokojnego urlopu w ciszy, spokoju ciesząc się pięknymi górskimi krajobrazami i wspaniałym mikroklimatem.

Tereny otaczające Wisłę należą do Beskidu Śląskiego. Miejscowość jest położna u stóp Baraniej Góry, co umożliwia bliski kontakt z naturą poprzez licznie występujące ptaki, zwierzęta oraz rośliny. Prozdrowotny klimat sprzyja regeneracji, poprawie zdrowia, dodatkowo pobliskie atrakcje gwarantują, że urlop z pewnością będzie atrakcyjny. W okolicy możliwe jest zwiedzenia Muzeum  Beskidzkie, Zamek Prezydencki z 1930 roku oraz Drewniany Pałacyk Habsburgów, liczący 100 lat.

Niezależnie od tego na jak długo planujemy pozostać w Wiśle, warto skorzystać z możliwości wynajęcia apartamentu lub kwatery prywatnej np. w pensjonacie Willa Nova. W odróżnieniu od hoteli gwarantuje nam to bliższy kontakt z przyrodą, większą swobodę przy jednocześnie niższych kosztach. Jakie są zalety noclegów w pensjonatach górskich?

Pensjonaty górskie – atrakcyjne miejsce do wypoczynku

Pensjonaty są świetną alternatywą pokojów hotelowych. Decydując się na ich wynajęcie do dyspozycji otrzymujemy przestrzeń posiadającą kuchnię, łazienkę i określoną liczbę pokojów. Niektóre posiadają większą ilość pomieszczeń, niekiedy są nawet piętrowe. Kwatery prywatne i apartamenty w Wiśle są bogato wyposażone we wszelki niezbędne akcesoria, dlatego szybko możemy poczuć się jak u siebie w domu, nie zabierając ze sobą dużego bagażu. Kuchnie są zaopatrzone we wszelkie sztućce, szklanki, talerze, kuchenkę.

tanie noclegi wisła

Niekiedy na stanie znajduje się również sprzęt taki jak kijki do nordic walking. Bardzo wiele rodzin decyduje się na skorzystanie z oferty pensjonatów górskich. Często, w pensjonatach górskich istnieje możliwość wybrania obiektu dodatkowo wyposażonego w łóżeczko turystyczne czy krzesełko do karmienia.

Kwatery prywatne oprócz eleganckiego wyglądu zewnętrznego i przytulnego wnętrza, często otoczone są dodatkowymi atrakcjami np. placem zabaw, boiskiem do gry, co gwarantuje atrakcyjną rozrywkę dla każdego malucha spędzającego czas z rodzicami. Domki często posiadają wygodne tarasy, altany do grillowania czy miejsce na rozpalenie ogniska co sprawia, że niemal każdego dnia istnieje możliwość odmiennego spędzenia wieczoru korzystając z różnorodnych możliwości.

Pensjonaty a hotele

Wiele osób decydujących się na spędzenie wakacji w Wiśle zastanawia się nad wyborem hotelu. Mimo, że takie rozwiązanie z pewnością będzie bardziej komfortowe dla niektórych osób, malownicze pensjonaty przeważają nad nimi pod wieloma względami. Pokój hotelowy rzadko wyposażony jest w aneks kuchenny, więc wszelkie posiłki muszą zostać dodatkowo zakupione w restauracji hotelowej.

wczasy dla dzieci w górach

Pensjonaty w górach gwarantują lepszy standard i są bardziej przystępne cenowo niż kiedyś.

Zaletą jest fakt, że nie ma konieczności gotowania, jednak podróżując z rodziną niekiedy dzieci nie są chętne do odkrywania nowych smaków. Wówczas lepszym rozwiązaniem okazują się kwatery prywatne i apartamenty, gdzie możemy samodzielnie przygotować podstawowe posiłki. Bardzo często, w ofercie lepszych pensjonatów mamy możliwość skorzystania ze stołu szwedzkiego. 

Zaletą takich pensjonatów jest również ich umiejscowienie. Są one przeważnie umiejscowione znacznie bliżej gór, co sprawia, że dotarcie na szlak zajmuje kilka minut. Korzystając z oferty hotelu niezbędny jest dodatkowy dojazd, który wiąże się z poświęceniem czasu, a także pieniędzy. Warto zauważyć, ze w okresie letnim z komunikacji miejskiej korzysta znacznie więcej osób, dlatego regularne podróżowanie z jej wykorzystaniem może okazać się męczące.

Domki letniskowe i pensjonaty w porównaniu z hotelami wypadają korzystniej również ze względu na aspekty cenowe. Pokoje hotelowe w zależności od lokalizacji i jakości mogą być wielokrotnie droższe niż pokoje w pensjonatach. Wybór domków letniskowych umożliwia zorganizowanie oszczędnych wakacji dla całej rodziny, grupy przyjaciół czy znajomych. Koszty będą naturalnie uzależnione od wielu czynników jednak mimo to wybór domków zawsze okazuje się bardziej ekonomiczny.