Przed Tobą podróż samolotem? Sprawdź, o czym należy pamiętać

Wybierając się w podróż samolotem, trzeba pamiętać o kilku zasadniczych kwestiach. By nasza odprawa przebiegła sprawnie i bez nerwów, a pobyt był spokojny, musimy zadbać nie tylko o odpowiednie wyposażenie, ale również bezpieczeństwo pozostawionych w domu sprzętów.

W czasie podróżowania samolotem znaczenie ma między innymi zaopatrzenie się w butelki na kosmetyki o określonych pojemnościach, leki na chorobę lokomocyjną czy zadbanie o bezpieczne miejsce postojowe dla samochodu w trakcie naszej nieobecności.

Bagaż główny i bagaż podręczny

mężczyzna z bagażamiBy odprawa była szybka i sprawna, musimy znać pewne ograniczenia związane z bagażem głównym i podręcznym. Przede wszystkim te wagowe. Zarówno jedna, jak i druga walizka, może mieć bowiem określoną liczbę kilogramów. Jeśli takową przekroczymy, spodziewajmy się, że na lotnisku zostaną zatrzymane niektóre zapakowane przez nas ubrania czy przedmioty.

Pamiętajmy też o tym, że na pokład samolotu nie uda nam się wnieść niektórych przedmiotów. Wśród nich są oczywiście płynne kosmetyki. By mieć przy sobie te dla nas niezbędne, musimy niestety zaopatrzyć się w butelki na kosmetyki o określonych pojemnościach. Poza tym warto znaleźć listę zabronionych przedmiotów. Takowa pomoże nam uniknąć zamieszania i nerwów.

Odpowiednie lekarstwa i środki, to kolejna rzecz, o której z pewnością warto pamiętać, szczególnie, jeśli samolotem będziemy lecieć po raz pierwszy. Tak, jak i w trakcie podróży samochodem czy statkiem, i tu dopaść nas może przecież choroba lokomocyjna. Nudności i wymioty zdarzają się wtedy dość często. Zaopatrzeni w odpowiednie lekarstwa opanujemy atak i będziemy mogli w miarę spokojnie dolecieć do miejsca docelowego.

Zadbanie o bezpieczne miejsce postojowe dla samochodu

Inną kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę planując daleki wylot, jest to jak zabezpieczymy nasz dom oraz pozostawione dobra.

W mieszkaniu pamiętajmy o tym, by wyłączyć wszystkie źródła energii elektrycznej. Wyjmijmy z prądu kabel od telewizora, komputera oraz innego rodzaju sprzętu. Przezorni zakręcają też główny zawór wody. Być może niektórym takie działania wydadzą się na wyrost. Inni powiedzą, że na pewno nie zaszkodzą, a w razie czego pomogą. Zamknięcie drzwi i okien też wydaje się być oczywiste, choć zdarza się, że i o tym niektórzy zapominają. Na czas dłuższego wyjazdu warto też dać jeden zestaw kluczy zaufanej osobie. W trakcie naszej nieobecności może ona doglądać dorobku, podlać kwiatki czy po prostu skontrolować sytuacje.

To, o czym należy pamiętać, to również kwestia pozostawienia samochodu przy lotnisku. O ile mieszkamy w jego niedalekiej odległości, o tyle na planowany lot odwieźć nas może przyjaciel czy członek rodziny. Kiedy jednak od lotniska dzieli nas kilkadziesiąt, a nawet kilkaset kilometrów, sprawa jest bardziej skomplikowana.

Wybierając parking, na którym zostanie nasze auto, kierujmy się przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa. Wybierzmy obiekt taki jak wrocławski parking Przy Cargo. 24-godzinny monitoring i ochrona, a także szybki, bezproblemowy i bezpłatny transfer na lotnisko, to jego główne – ale nie jedyne – zalety.

Mając świadomość, że nasz samochód cały czas jest obserwowany, teren odgrodzony jest solidnym betonowym płotem, a nad całością czuwa profesjonalna ochrona, zapewniamy sobie komfort i spokój.