Popularne kierunki wakacyjne. Gdzie polecą Polacy w 2019 roku?

Zbliżają się wakacje, dlatego jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś, warto przyjrzeć się ofertom biur podróży i sprawdzić, gdzie warto polecieć w tym roku. Które państwa są popularne i co można tam zwiedzić? Niezależnie od tego, czy chcesz wylegiwać się na plaży, czy zwiedzić miasto, które zawsze Cię fascynowało, możliwości jest naprawdę wiele – dlatego zapoznaj się z popularnymi kierunkami podróży już teraz!

Wakacyjne zwiedzanie

Jeśli chcesz w czasie wakacji nie tylko poleniuchować, ale przede wszystkim pozwiedzać i zobaczyć miejsca, o których marzysz od lat, możesz wybrać jedną z wielu wycieczek, podczas których jednocześnie odpoczniesz i spełnisz swoje marzenia. Choć do najbardziej znanych miejsc należy Grecja czy Włochy, warto zawitać też do innych, mniej popularnych, na przykład do Bułgarii. Możesz zdecydować się na kilka różnych wycieczek objazdowych, podczas których zobaczysz wiele zabytków.

Osoby szukające przygód na innym kontynencie, ponadto fascynuje ich zdecydowanie odmienna kultura i styl życia, powinien rozważyć wyprawy do Afryki.  Zdecydowanie jedną z ciekawszych pozycji jest Namibia.

Warto zajrzeć także na Maltę. Jest ona coraz częściej wybierana przez turystów. Spowodowane jest to tym, że choć jest to wyspa stosunkowo mała, cechuje się charakterystyczną architekturą, urokliwymi uliczkami i wspaniałymi widokami, których zaznasz u brzegów wyspy. Podczas wycieczki zwiedzisz historyczne miejsca i odpoczniesz, spacerując i próbując lokalnej kuchni.

Spokojny wypoczynek

Jeśli jednak w te wakacje nie masz ochoty na intensywne zwiedzanie i chcesz oddać się wypoczynkowi w pobliżu plaży, możesz zdecydować się na wyjazd, w ramach którego spędzisz czas w luksusowym hotelu. W ofercie znajdziesz baseny, SPA oferujące zabiegi pielęgnacyjne, bary i restauracje, a do swojego pokoju wjedziesz komfortowo windą. Gdzie można tak spędzić czas? W różnych rejonach świata. Dostępne są hotele w popularnych miejscach, jak Hiszpania czy Egipt, ale warto zwrócić uwagę także na zapierający dech w piersiach Cypr oraz na górskie krajobrazy okalające hotel w Andorze. Możesz wybrać się też do hotelu na Karaibach czy na Filipinach.

Wycieczka autobusowa

turysta fotograf

Bogata oferta kierowana jest również do osób, które poszukują wycieczek autokarowych. Znajdziesz wśród nich zarówno weekendowe objazdówki, jak i dłuższe wyjazdy. Warto wybrać się do krajów jak Austria czy Czechy, jak i dużo dalej – na przykład do Grecji, bądź do Francji. Jeśli od zawsze marzysz o wybraniu się do Skandynawii, możesz zdecydować się też na wycieczkę do Norwegii i doświadczyć piękna tego kraju – widoki, które tam zobaczysz, z pewnością zostaną z Tobą do końca życia.

Niezwykle ekscytującą wycieczką autokarową jest zwiedzanie Anglii, która obfituje w historyczne budowle, liczne dzieła sztuki największych twórców oraz charakterystyczną, urokliwą architekturę pochodzącą sprzed wieków.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Niezależnie od tego, czy w tym roku chcesz pojechać nad wodę, czy spędzić wakacje w spokoju, znajdziesz dla siebie idealne rozwiązanie. Wycieczki oferowane przez biura podróży zawierają różnego rodzaju atrakcje i możliwości, dlatego możesz wybrać taką, która będzie Ci najbardziej odpowiadała, a dzięki temu wrócisz z wakacji ze wspaniałymi wspomnieniami.