Pomysł na wakacje pełne wrażeń – kurs kitesurfingu

Wiele osób decydując się na wyjazd na wakacje pragnie spędzić go aktywny, zdobyć nowe umiejętności lub nauczyć się nowych rzeczy. Aktywny wypoczynek przyniesie relaks zarówno fizyczny jak i psychiczny, dzięki któremu powrót do codziennych obowiązków będzie znacznie łatwiejszy. Urlop warto wykorzystać na znalezienie rodzaju sportu, który całkowicie nas wciągnie i zafascynuje. Oprócz tego, że zyskamy lepszą kondycję fizyczną będziemy również czerpali ogromną przyjemność z jego uprawiania. Podczas urlopu nad wodą warto zdecydować się na rodzaj sportu wodnego np. kitesurfingu, który staje się coraz bardziej popularny. Czym jest i kto może uprawiać?

 

Czym jest kitesurfing?

Kitesurfing jest to sport wodny, który zaliczany jest jako jedna z odmian surfing. Jest to sport podobny do windsurfingu jednak różni się sposobem prowadzenia deski po wodzie. W dodatku wykorzystywany jest specjalny rodzaj latawca, dzięki któremu możliwe jest utrzymanie się żelującego i osiągnięcie przez niego odpowiedniej prędkości. Kitesurfing może być uprawiany zarówno w akwenach słodkowodnych jaki morskich. Chcąc nauczyć się uprawiania tego sportu najlepiej skorzystać z organizowanych kursów nauczania. Dzięki nim uzyskamy zarówno teoretyczną jak i praktyczną wiedzę, dzięki której kitesurfing będzie mógł stać się jednym z naszych ulubionych sportów i w dodatku będziemy pewni, że nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo, a nasza technika jest poprawna.

 

kurs kitesurfingu półwysep helski

 

Jak wyglądają kursy kitesurfingu?

Kursy kitesurfingu organizowane są w niewielkich grupach dwuosobowych lub nawet indywidualnie. Organizacja kursu oraz jego przebieg, a także wielkość grupy zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania szkolenia. W przypadku najbardziej podstawowego poziomu nauka odbywa się indywidualnie lub np. dwie osoby. 

Kursy kitesurfingu składają się zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej. Warto jednak nie zarażać się konieczną teorią, gdyż już po kilku godzinach możliwe jest rozpoczęcie pierwszych prób na wodzie. W części teoretycznej omawiana jest konstrukcja i rodzaje latawców, podstawowe zasady bezpieczeństwa, kierunki wiatrów oraz zasady sterowania latawcem w odniesieniu do wyboru odpowiedniego akwenu. Zajęcia praktyczne składają się zarówno z przygotowania sprzętu, nauki sterowanie latawcem treningowym na lądzie i na wodzie, nauki startowania i lądowania latawcem, ślizgania się za pomocą latawca bez deski oraz z deską. Czas trwania kursu zazwyczaj jest jedno lub dwu dniowy, co również uzależnione jest od stopnia zaawansowania. Już po krótkim czasie zdobędziemy odpowiednie umiejętności pozwalające na uprawnienie kitesurfingu.

 

Kto może skorzystać z kitesurfingu?

Z nauki kitesurfingu mogą skorzystać zarówno dorośli jak i młodzież. Sport ten jest całkowicie bezpieczny i można z powodzeniem uprawiać go na poziomie rekreacyjnym. Zastosowanie się do zasad, które zostają przekazywane podczas kursu zagwarantuje maksymalne bezpieczeństwo podczas jego uprawiania. Kitesurfingi mogą nauczyć się niemal wszyscy bez względu na wagę, wiek jak i zdolności fizyczne. Aby podjąć naukę owego sportu wystarczy podstawowa sprawność fizyczna, którą każdy z nas z pewnością jest w stanie zagwarantować. Aby móc nauczyć się uprawiać kitesurfing najlepiej skorzystać z oferowanych kursów prowadzonych przez certyfikowanych specjalistów. Ceny kursu w zależności od zarówno miejsca w jakim się będą one odbywały, liczby uczestników oraz stopniowa zaawansowania mogą znacznie się różnić. Zdecydowanie się na kurs kitesurfingu jest z pewnością doskonałym pomysłem na spędzenie aktywnych wakacji, które  zagwarantują nam dreszczyk emocji i odprężenie fizycznie i psychicznie.