Pokaż dziecku swoją pasję – wyjazd na narty

Dziecko uczy się poprzez obserwację dorosłych. Jeśli już zawczasu wpoisz mu kilka zasad, sam dając taki przykład, bądź pewny, że maluch pójdzie z nim przez życie.

Oczywiście, dobrze jest uczyć dziecko samodzielności, asertywności, empatii i innych istotnych w życiu wartości. Jednak w dobie Internetu, szerzących się chorób cywilizacyjnych i ludzi, którzy większość czasu spędzają w biurach lub na kanapach własnego domu, warto nauczyć dziecko czegoś jeszcze – miłości do aktywności fizycznej. Takie uczucie procentuje bowiem przez całe życie!

Sport to zdrowie

Niepokojące dane dotyczące faktu, że coraz więcej dzieci zmaga się z otyłością – powinny zacząć zastanawiać. Mimo, że w-f w szkole jest przedmiotem obowiązkowym, maluchy często proszą rodziców o zwolnienia, unikając tym samym jakiejkolwiek aktywności. W końcu w domu, w świecie gier komputerowych i telewizji, ani w głowie wyjść im na powietrze, ani tym bardziej pograć w piłkę czy pobiegać.

A przecież sport to zdrowie. Kiedyś wychodząc na podwórko, obrazek na którym część dzieci bawiła się na boisku, a inna jeździła rowerem był częsty i przede wszystkim normalny. Dziś, to rzadkość. Dziewczynki już tak ochoczo nie skaczą w gumę, a chłopcy niechętnie kopią piłkę.

szkółka narciarska szczyrk

Nauka jazdy na nartach dla dzieci to wspaniały pomysł na zaszczepienie w dzieciach nową, zdrową pasję.

Nic nie jest jednak z góry stracone. Jeśli sam jesteś miłośnikiem sportowego stylu życia, uprawiasz wiele dyscyplin, możesz zmotywować swoje dziecko do pójścia w Twoje ślady. W sezonie letnim przyjemną aktywnością są kąpiele i nauka pływania w odkrytych basenach. Równie popularna jest oczywiście gra w kosza czy piłkę nożną. A zimą?

Pokaż dziecku swoją pasję – wyjazd na narty

Jeśli kochasz sezon zimowy, potrafisz jeździć na nartach, co właściwie możesz nazwać swoją pasją – z pewnością wypady w tym czasie zdążyłeś już wielokrotnie praktykować. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś robił to dalej, mając już rodzinę. Tym bardziej, jeśli chcesz zarazić miłością do zdrowej aktywności fizycznej własne dziecko.

Nauka jazdy na nartach, to nie jest jednak prosta sprawa. Sam możesz sobie nie poradzić. W takich sytuacjach o wiele lepiej zapisać dziecko do szkółki. W niej pod okiem profesjonalistów pozna ono zasady i nabierze pewności siebie na stoku.

narty szczyrk

Szkolenie instruktorskie, zakończone państwowym egzaminem PZN dało panu Jarkowi kompetentną wiedzę, zarówno praktyczną, jak i teoretyczną. Wie z jakim podejściem należy traktować dzieci, jak zarazić je bakcylem jazdy na nartach i jak motywować po wielu nieudanych próbach pierwszego zjazdu. Takich będzie bowiem z pewnością całe mnóstwo.

Zabierając dziecko na narty…

Zabierając dziecko na narty można w nim obudzić nową pasję i zarazić zdrową aktywnością fizyczną. Wszystko zależy od Ciebie. W końcu maluch sam nie wyjedzie na urlop w góry, ani nie zapisze się do szkółki. Pamiętaj o tym! A przecież odpowiednio przeszkolony, z całą pewnością będzie kontynuował tą przygodę również w dorosłym życiu. Od kiedy po raz pierwszy uda mu się samodzielnie pokonać jakiś zakręt, zmotywowany małym sukcesem, będzie chciał go cały czas rozwijać. Poza tym – sezony zimowe kojarzyć mu się będą ze sportem, co na jego rozwój z całą pewnością wpłynie zbawiennie.