Pierwsza wizyta z dzieckiem w restauracji. Jak nie zwariować i dobrze się bawić?

Pierwsze wyjście z maluchem do restauracji to nierzadko loteria. Nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, jak dziecko odnajdzie się w nowej sytuacji i jak na nią zareaguje. Są jednak na szczęście pewne proste sposoby, dzięki którym skutecznie unikniesz niepożądanych zachowań, oraz mniejszych i większych katastrof. Pobyt z dzieckiem w restauracji może być miły, a my podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Jak przygotować się do wyjścia z dzieckiem?

Szukaj miejsc przyjaznych dzieciom

Jako że trend miejsc dla dorosłych ulega stopniowemu rozwojowi, upewnij się, że Twój maluch jest mile widziany w restauracji. Wiele osób szuka miejsc, w których może odpocząć od krzyczących i biegających dzieci, dlatego też sprawdź, czy upatrzona przez Ciebie restauracja nie należy do miejsc w stylu “children free”. Jeśli jednak możesz wejść z dzieckiem, zwróć też uwagę na podejście obsługi do najmłodszych klientów. 

Pytaj o udogodnienia dla dzieci

Wybierając się do lokalu z dzieckiem, dopytaj o udogodnienia, jakie mogą być niezbędne w przypadku dzieci w poszczególnym wieku. W kwestiach związanych z niemowlęciem niezbędne będzie umieszczenie w toalecie lub pokoju przeznaczonym dla młodych mam przewijaka. Dopytaj również, czy restauracja oferuje miejsce, w którym spokojnie i w komfortowych warunkach możesz nakarmić malucha. Ważny jest również dostęp do wysokich krzesełek, w którym możesz posadzić dziecko przy stole razem z innymi.

restauracja

Zainteresuj się atrakcjami dla maluchów

Jeśli mowa o nieco starszym maluchu, zainteresuj się kącikiem zabaw, a jeśli jest ciepło i restauracja ma ogródek, postaraj się wybrać stolik na zewnątrz, blisko placu zabaw. Maluch będzie mógł się spokojnie bawić, a Wy będziecie go mieć cały czas na oku. Dziecko nie jest dorosłym i siedzenie przy stole nie będzie dla niego tak fascynujące, jak dla Was, dlatego też miejsce, w którym będzie mogło się spokojnie bawić, ma szczególne znaczenie.

Szukaj lokali z menu dziecięcym

Dzieci mają na ogół nieco inne upodobania niż dorośli i nie zawsze są chętne do próbowania nowych specjałów. Dlatego też sprawdź, czy wybrana przez Ciebie restauracja ma specjalną ofertę dla najmłodszych. Zwróć też uwagę na to, by nie były to wyłącznie frytki czy też nuggetsy. Dzieci je lubią, lecz są to produkty wysoce niezdrowe, którymi nie należy karmić naszych pociech. Przygotuj się również na sytuację, w której dziecko nie będzie chciało zjeść niczego z proponowanego menu. Wówczas przynieś przekąskę ze sobą.

dziecko przy stole

Wybierz odpowiednią porę dnia

Na pewno znasz już dobowy rytm funkcjonowania swojego dziecka. Wiesz mniej więcej, jakie pory dnia są najlepsze, by móc spokojnie je gdzieś zabrać. Między innymi do tego kryterium dostosuj swoją godzinę wyjścia. Dobrym momentem jest wizyta w restauracji np. po długim spacerze, kiedy maluch jest już zmęczony i nie ma siły na harce. Wówczas istnieją większe szanse, że będzie siedział spokojnie przy stole i nie naprzykrzy się pozostałym gościom. 

Uprzedź dziecko o wyjściu

Jeśli Twoja pociecha jest już na tyle duża, by móc uczyć się pewnych zasad, porozmawiaj z nim o pobycie w restauracji przed wyjściem. Uprzedź, jakie zachowania są niedopuszczalne i wyjaśnij, dlaczego nie można dokuczać innym gościom. Nie strasz karami, by wyjście nie stało się traumą. Malec może się zestresować, a to prosta droga do katastrofy. Jeśli już zdarzy się, że dziecko zachowa się niestosownie, wyprowadź je z lokalu i poczekaj, aż się uspokoi. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. 

Gdzie warto zjeść posiłek we wspólnym gronie we Wrocławiu?

Wrocław to przepiękne miasto, w którym znajdziesz wyjątkowo bogatą bazę gastronomiczną, w tym miejsca przyjazne dzieciom. Jednym z takich miejsc jest Hotel Jasek, idealnie łączący w sobie wszelkie cechy restauracji luksusowej z wszelkimi niezbędnymi udogodnieniami, jakich mogą potrzebować młodzi rodzice. W tej restauracji rodzinnej we Wrocławiu zachwyci Cię połączenie tradycyjnego menu z egzotycznymi niuansami, co pozwoli znaleźć potrawę, która spełni potrzeby podniebienia w każdym wieku.