Organizujemy wyjazd na narty krok po kroku

Zima, to czas w którym wielu z nas planuje wypad w góry. Jedni jadą w nie, by odpocząć i zaczerpnąć odrobiny relaksu, innych motywuje wizja szaleństwa na stoku.

Kochający aktywność fizyczną, jazdę na nartach czy snowboardzie traktują ją przecież jak jedną z najlepszych rozrywek. Zima to pora roku, na którą czekają z utęsknieniem.

Planując każdy tego typu wyjazd jest wiele spraw, które trzeba wziąć pod uwagę. Bywa jednak, że tych jest tak dużo, że lepiej jest powierzyć organizację wyjazdu komuś, kto się na tym doskonale zna. Przejdźmy jednak do szczegółów i omówienia poszczególnych kwestii związanych z zimowym urlopem.

Wyjazd na narty krok po kroku

Wyjazd na narty musi być dobrze zaplanowany. Po pierwsze należy ustalić dokładne miejsce i czas. Na szaleństwa na stoku, rodziny decydują się zazwyczaj w okresie świątecznych i zimowych ferii. Dzieci mają wolne w szkole i nie muszą rezygnować z zajęć. Co do miejsca – jest ono wybierane natomiast zgodnie z potrzebami i pewnymi oczekiwaniami. Większość osób wybiera polskie miejscowości, tak by mieć do nich jak najszybszy dojazd.

Są jednak i tacy, którzy wolą wybrać się nieco dalej. Popularnym i bardzo lubianym kierunkiem stał się ostatnio Lodowiec Stubai. Imponujące widoki i niepowtarzalny klimat tego miejsca sprawił, że zjeżdża się do niego coraz więcej miłośników zimowego szaleństwa. Jako największy lodowcowy region w Austrii, daje gwarancję ponad 10 miesięcy śniegu. Co więcej, do wyboru mamy tam 35 tras narciarskich, które cechuje zróżnicowany poziom trudności. Łącznie ponad 110 kilometrów, na których można zjeżdżać.

Boże Narodzenie, Sylwester lub po prostu ferie zimowe w takim miejscu, to spełnienie marzeń wszystkich zwolenników sportów zimowych. Samodzielne zaplanowanie wyjazdu w taki region może okazać się jednak dość kłopotliwe.

narty z dziećmi w Austrii

Wycieczka na narty zorganizowana przez profesjonalistów

Kompleksową organizacją wypadów na narty mogą zająć się specjaliści. Ich obsługa dotyczy wówczas między innymi odpowiedniego zakwaterowania, ubezpieczenia, a także zajęć – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Organizacją niezapomnianych wyjazdów na narty zajmuje się na przykład Biuro Turystyki Aktywnej BeskidTravel. Dzięki temu, że firma działa w tej branży już od dawna są w stanie zaplanować i zorganizować wyjazd na wspomniany już Lodowiec Stubai w Austrii. Oferta komfortowego i jednocześnie aktywnego wypoczynku dedykowana jest rodzinom (i nie tylko), które chcą odpocząć od zgiełku miasta.

Podczas samego wyjazdu, dzieci mają szansę nauczyć się jazdy na nartach w polskiej szkole narciarskiej, a dorośli szusować po doskonale przygotowanych do tego trasach. Chętni dorośli mogą także szlifować umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Z pewnością ważnym jest jednak fakt, że wszyscy uczestnicy wycieczki mają zapewnioną profesjonalną opiekę.

Z kolei w ośrodku, a więc hotelu w Dolinie Stubai liczyć można na komfortowy wypoczynek. Na miejscu dostępna jest również strefa wellness, a dla dzieci moc atrakcji – gry, konkursy i zabawy organizowane przez profesjonalnych animatorów. A to oznacza, że zarówno rodzice, jak i ich pociechy w czasie wolnym lub wieczornym – mają zapewnioną rozrywkę na najwyższym poziomie.