Od dostawczaka do kampera – przerób samochód dostawczy i ruszaj w podróż marzeń!

Od dawna marzysz o wyjeździe na szalone wakacje kamperem i zwiedzeniu całej Europy lub pokonaniu określonej trasy, ustalonej przez Ciebie i Twoich kompanów? Zależy Ci na tym, aby wszystko odbyło się bez przeszkód i jakichkolwiek problemów, a nie stać Was na wynajem wysokiej jakości kampera, który na pewno Was nie zawiedzie? W takim razie doskonałym rozwiązaniem będzie zamienienie swojego samochodu dostawczego w tego typu pojazd kempingowy. Jak tego dokonać i z jakich materiałów najlepiej korzystać podczas dokonywania tej metamorfozy? Dowiedz się więcej z poniższego artykułu i zacznij pracę nad nowym kamperem już teraz! 

Od dostawczaka do kampera, czyli prosta metamorfoza z wykorzystaniem sklejki

Samochód dostawczy przydatny jest do wielu różnych czynności. Dla jednych jest po prostu środkiem transportu, a dla innych narzędzie pracy. Tak zwane busy dostawcze to pojazdy o sporych gabarytach, które mają bardzo pojemny tył. Na pakę pojazdu dostawczego można załadować materiały różnego rodzaju. Jeśli będzie ona dodatkowo odpowiednio zabudowana i zagospodarowana, to na pewno uda się zmieścić tam naprawdę wiele produktów. Pojazdy dostawcze są podstawowym narzędziem pracy dla każdego kuriera, a także wszelkich dostawców, a nawet pracowników budowy czy właścicieli własnych sklepów oraz innych firm. W zależności od tego, do jakich celów dostawczak ma być wykorzystywany, warto odpowiednio zaaranżować miejsce na pace, aby łatwo było utrzymać tam ład i porządek. Będzie to miało także ogromny wpływ na komfort pracy kierowcy, który bez problemu będzie mógł odszukiwać konkretne paczki do wydania. Nowoczesne samochody dostawcze zapewniają bardzo wysoki komfort użytkowania dla kierowcy i nie tylko. Są one coraz bardziej dopracowane i wygodne oraz funkcjonalne i wydajne.

Mimo iż z powodu coraz wyższego standardu ich ceny również nieco idą w górę, to jednak i tak zakup dostawczaka jest o wiele mniejszym wydatkiem niż zakup kampera. Dlatego też, jeśli planujesz wyjazd ze znajomymi lub rodziną w trasę kamperem, to aby ograniczyć koszty i zaoszczędzić na inne wydatki, warto zdecydować się na przeróbkę dostawczaka na kampera. Jak to zrobić? Wystarczy zainwestować w dobrej jakości auto, które będzie sprawne i bezpieczne, i na pewno nie sprawi Ci nieprzyjemnej niespodzianki na trasie. Zabudowa samochodu dostawczego może zostać wykonana z arkuszy sklejki drewnianej. Sklejka to materiał bardzo trwały i wydajny. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz na bardzo duży nacisk, a dodatkowo jest niezwykle prosta w obróbce. Z tego względu coraz chętniej wykorzystywana jest nie tylko do wytwarzania mebli oraz do stawiania ścian działowych lub innych elementów konstrukcyjnych na budowie, ale również przy tworzeniu dekoracji oraz akcesoriów wyposażenia wnętrz. Płyta sklejkowa nadaje się również doskonale do zabudowy samochodu dostawczego, a jej możliwości pozwalają na szybkie i proste zamienienie klasycznego dostawczaka w kampera. Wykorzystanie płyt do obudowy ścian wraz z materiałem izolującym od temperatury zewnętrznej oraz do stworzenia łóżek, na które wystarczy położyć materac, sprawi, że Twój pojazd dostawczy szybko zamieni się w komfortowe miejsce do spania na kółkach. zabudowa samochodu ze sklejki drewnianej

Wykorzystaj materiały najwyższej jakości dla bezpieczeństwa i komfortu

Jeśli zależy Ci na tym, aby szybko i sprawnie przerobić swój samochód dostawczy na wygodnego kampera, to koniecznie zaopatrz się w sklejkę wysokiej jakości od firmy Betulla. U nich znajdziesz gotowe zestawy płyty sklejkowej, docięte na odpowiednie wymiary i dopasowane do konkretnych modeli samochodów dostawczych. Ponadto możesz zamówić arkusze sklejki o standardowych wymiarach lub dociętych do dokładnie takich rozmiarów, jakie sobie tylko zażyczysz.

Wybór wysokiej jakości materiałów sprawi, że Twój własnoręcznie przerobiony dostawczak stanie się naprawdę funkcjonalnym i komfortowym w użytkowaniu samochodem, oraz bezpiecznym miejscem do spania na kółkach. Z płyt sklejkowych wykonasz łóżka i szafy, a także półki i stół. Dzięki temu wszyscy uczestnicy wycieczki będą mogli czuć się tam swobodnie i będziecie mieli miejsce do wspólnego spędzania czasu wolnego podczas przerwy w podróży lub postoju. Takie rozwiązanie jest bardzo budżetowe i pozwoli na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy przed wyjazdem, jest także bardzo ciekawym doświadczeniem i możliwością popisania się kreatywnością oraz zdolnościami manualnymi.