Niechorze – czy to dobry kierunek na wakacje? Sprawdź atrakcje turystyczne

Ukochany Bałtyk nad który mimo wszystko ciągle wracamy!

Polskie morze nie traci na popularności. I choć niektórzy twierdzą, że kapryśna pogoda skutecznie ich do tego kierunku zniechęciła, to jednak i tak regularnie wracają w północne regiony kraju. I w zasadzie nic w tym dziwnego. Nadmorskie miejscowości mają przecież swój specyficzny urok, a rodzime plaże są jednymi z najpiękniejszych! Złoty piasek, przepyszne jedzenie – to wszystko nie sposób zlekceważyć.

Poza tym, turyści mogą wybierać spośród naprawdę ogromnej ilości miejsc. Na które miasto się w takim razie najlepiej się zdecydować? Gdzie urlop minie nam najprzyjemniej? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników.

Na którą z polskich, nadmorskich miejscowości się zdecydować?

To zależy. Przede wszystkim od tego czy na urlop jedziemy z całą rodziną, czy może ze znajomymi. W drugim przypadku, szczególnie jeśli liczymy na upojne noce przepełnione zabawą – lepiej wybrać tętniące życiem miejscowości. Dla młodych ludzi w większości przypadków liczą się w końcu lokalizacje w których jest bogata oferta nocnych klubów, barów i miejsc do potańczenia.

Kiedy jednak razem ze znajomymi chcemy po prostu odpocząć albo wspólnie z partnerem czy rodziną odetchnąć od zgiełku dużych miast – lepiej zdecydować się na kameralne, nieco spokojniejsze miejsca. Na polskim wybrzeżu jest ich całe mnóstwo! I nie znaczy wcale, że tego rodzaju lokalizacje są nudne. Wręcz przeciwnie. Zazwyczaj mają w swojej ofercie moc innych, rodzinnych atrakcji. Miejsc, które można zwiedzać, w których można zobaczyć coś ciekawego i miło spędzić czas w gronie najbliższych.

Przykładem niech będzie Niechorze. Co roku zjeżdżają do niego ogromne ilości turystów. Pewnie dlatego, że oprócz spokojnego wypoczynku, gwarantuje im również ciekawe, turystyczne atrakcje.

polskie morze

Niechorze – czy to dobry kierunek na wakacje? Sprawdź atrakcje turystyczne

Okazuje się, że Niechorze jest jednym z najczęściej odwiedzanych nadmorskich miejscowości. Na miejscu zobaczyć możemy między innymi najpiękniejszą nad Bałtyckim Wybrzeżem latarnię morską, a tuż przy niej wstąpić do Motylarnii. Ciekawe okazy motyli, które wykluwają się z poczwarki, to niewątpliwie bardzo ciekawa atrakcja dla najmłodszych.

Co więcej, w pobliżu latarni znajduje się też inne, niezwykłe miejsce – Muzeum Figur Woskowych. Historyczne i współczesne wielkie postacie wyrzeźbione z wosku, wyglądają jak prawdziwe. W razie niepogody, muzeum jest świetną alternatywą dla plaży. Podobnie zresztą, jak kolejne miejsce tego rodzaju, a więc Muzeum Rybołówstwa. Ukazujące specyfikę pracy rybaka i prezentujące odwiedzającym wszystkie przedmioty potrzebne przy połowie ryb – z pewnością przypadnie do gustu całej rodzinie.

Poza tym, Niechorze poszczycić się może jedną z najczystszych plaż i jeziorem Liwia Łuża. Jeśli pragniemy połączyć nadmorski wypoczynek z kąpielami w słodkiej wodzie, kierunek ten jest idealny. Dostęp do morza i jeziora gwarantuje rezerwacja domków letniskowych balticnaturpark.pl Wygodne, komfortowe i przestronne domki, to najlepsze rozwiązanie dla dużej rodziny.

Wieczorami, gdy chcemy pospacerować i zaczerpnąć świeżego powietrza, możemy przejść się miejscowym deptakiem, gdzie do późnych godzin nocnych czynne są knajpki i klimatyczne restauracje. Wnioski nasuwają się więc same. W Niechorzu zarówno za dnia, jak i wieczorami możemy ciekawie zaplanować czas. Wszystko zależy od nas samych i naszych oczekiwań. Jeśli stawiamy wyłącznie na relaks, po plaży możemy przecież odpoczywać w wynajętym domku…