Narty w Alpach – sposób na aktywny wypoczynek z rodziną

Choć zimowe sporty od lat cieszą się dużą popularnością w Polsce, z powodu ostatnich sukcesów naszych skoczków narciarskich, popularność szaleństwa na stokach wzrosła jeszcze bardziej. Aktywność fizyczna w miesiącach zimowych to coś, o czym zwykle nie myśli się właśnie ze względu na ujemne temperatury i generalnie nieprzyjemne uczucie towarzyszące wyjściu na zewnątrz.

Ci, którzy jednak choć raz wybiorą się na stok, nie wyobrażają sobie odrzucenia nart – ten sport naprawdę uzależnia! W samym kraju mamy bardzo szeroki wybór stoków i szlaków zjazdowych, jednak większość z nich odpowiada raczej amatorom i początkującym. Ci, którzy na narty jeżdżą od lat, znacznie częściej wybierają Alpy.

Co jest w nich tak szczególnego i dlaczego warto choć raz wypróbować tamtejsze stoki?

Alpy – najpiękniejsze góry świata

Zagraniczny wyjazd zimą? Jeśli tak, to tylko do Francji, Szwajcarii, Włoch, czy Austrii. Dlaczego to właśnie te kraje cieszą się tak ogromną popularnością. Powodów jest oczywiście wiele, ale tylko jeden liczący się szczególnie – alpejskie stoki narciarskie. Góry znacznie wyższe, niż te spotykane w Polsce, z niesamowitymi i jedynymi w swoim rodzaju widokami, bardzo dobrze zaprojektowanymi i utrzymanymi stokami to prawdziwa gratka dla wielbicieli narciarstwa i sportów zimowych.

wyjazd do alp

Nie bez powodu to właśnie Alpy padają często wyborem profesjonalistów i przyciągają rokrocznie amatorów zimowych zjazdów z całego świata. Co najlepsze, tam sezon nie trwa kilka miesięcy, jak w Polsce – w Alpy możesz wyjechać właściwie o każdej porze roku i dalej cieszyć się śnieżnym szaleństwem. Jakie są ich najważniejsze zalety, które przekonują do wyboru Alp jako najlepszego sposobu na aktywny wypoczynek z całą rodziną?

Doskonała i zadbana infrastruktura

Jak już wspomnieliśmy, najważniejszym atutem Alp, bez względu na to który kraj wybierzemy, jest bardzo zadbana, profesjonalnie urządzona i nieustannie pielęgnowana infrastruktura narciarska. Nowoczesne wyciągi, rozbudowane stoki, czy systemy sztucznego naśnieżania to tylko część powodów, dla których Alpy stwarzają najlepsze na świecie warunki do jazdy na nartach, snowboardzie, czy uprawiania innych, ekstremalnych sportów zimowych.

Tym, co jednak wyróżnia Alpy ponad inne wysokie góry, jest niezwykła dbałość o bezpieczeństwo na stokach. Każdy doskonale wie, że to właśnie Alpy będą docelowym punktem wypraw narciarskich – przygotowanie stoków do natłoku ludzi tak, by ryzyko wypadków było jak najmniejsze to kluczowe zadanie dla ich właścicieli i opiekunów.

Apres Ski, czyli odpoczynek w Alpach

Każdy oczywiście wybiera się tu głównie z powodu doskonałych stoków, jednak to, co można robić po aktywnym popołudniu również przyprawia o zachwyt. Alpy w Austrii, Szwajcarii czy Włoszech otoczone są oczywiście pięknymi widokami, ale nie musisz ich podziwiać stojąc na szczycie i marznąc w kombinezonie – bogata oferta restauracji, noclegowni i obiektów kulturowych sprawia, że wycieczka na narty to pełne doświadczenie kultury kraju i możliwość wypoczynku dla całej rodziny.

narty alpy

Przemieszczanie się pomiędzy stokami i miejscowościami to też żaden problem – do wszystkich najważniejszych stoków alpejskich prowadzą drogi z całej Europy, a miejscowe lotniska odwiedza dziś prawie każda większa i mniejsza linia lotnicza.

Koszty wyjazdu w Alpy

Korzystanie z zagranicznych stoków w szczycie sezonu to oczywiście wydatek większy, niż w naszych rodzimych górach, jednak proponowana za nie jakość jest warta każdej ceny. Wybierz jeden z zimowych obozów dostępnych na http://www.beskidtravel.pl i ciesz się prawdziwą wolnością w światowej stolicy narciarstwa – pięknych i niezwykłych Alpach.