Najlesze miejsca na zimowiska za granicą!

Choć zimowe wyjazdy plenerowe są znacznie mniej popularne wśród rodziców niż wyjazdy na kolonie letnie lub obozy młodzieżowe, ofert ciekawych zimowisk wciąż przybywa. Każdy oczywiście uwielbia letnie szaleństwa w wodzie czy w terenie, ale przecież jazda na snowboardzie czy nartach też może być niezwykle pasjonująca! Wystarczy raz zarazić młodego człowieka pasją to sportów zimowych, by ten co roku marzył o testowaniu nowych stoków i to nie tylko w rodzimym kraju. Dlatego też coraz bardziej popularne stają się obozy zimowe za granicą. Podpowiadamy, gdzie warto posłać dziecko na zimowisko i dlaczego wyjazd za granicę nie jest wcale najgorszym pomysłem.

Wyjazd za granicę kontra polskie zimowiska

Wielu rodziców obawia się wysyłania swoich pociech na zagraniczne zimowiska z zupełnie obcą grupą ludzi. Do obaw prawo ma oczywiście każdy, jednak warto zdać sobie sprawę, że problem ten jest znacznie mniej widoczny w przypadku zimowisk krajowych. A przecież organizują je te same grupy! Dlaczego warto wybrać zimowisko za granicą? Zima w Polsce bywa w ostatnich latach niezwykle kapryśna. Widok śniegu w grudniu to dziś prawdziwy cud, a w okresie zimowych ferii też trudno na niego liczyć. „W górach będzie więcej śniegu, niż w mieście”, mówi wielu rodziców. To prawda, jednak nawet wtedy warunki narciarskie panujące na polskich stokach odbiegają znacząco od tych na Słowacji, we Włoszech czy w Austrii. Zimowiska narciarskie i snowboardowe w Polsce to dobre miejsce dla tych, którzy po raz pierwszy zetkną się ze sportami zimowymi. Wszystkim pozostałym polecamy jednak wyjazdy zagraniczne.

Na dobry początek… Słowacja

Tuż za południową granicą Polski rozciągają się piękne masywy słowackich Tatr Niżnych, gdzie na jednym ze szczytów, Chopoku, odbędzie się jeden z ciekawszych w nadchodzącym sezonie obozów narciarskich dla dzieci i młodzieży. To prawdziwy narciarski raj i największy tego typu ośrodek narciarski w tej części Europy. Infrastruktura stoków jest tu nieporównywalnie lepsza do warunków panujących w Polsce, a ceny są znacznie niższe niż w kurortach austriackich i włoskich. Ceny obozu zaczynają się już od 1749 złotych za 6 dniowy karnet jazdy wraz ze wszystkimi udogodnieniami, których należy spodziewać się po tego typu obozach. Przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie, szkolenia z instruktorami narciarstwa i snowboardu, wycieczki do Aquaparku i Jaskini Wolności i wiele innych. Taki obóz to nie tylko zabawa na śniegu, lecz również szansa na zwiedzenie naprawdę pięknej okolicy.

Czechy dla początkujących

Młodzieżowe obozy narciarskie w Czechach to doskonała okazja do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Prowadzone przez polskich instruktorów szkolenia z łatwością wprowadzą każdego w techniczną stronę sportów zimowych i pomogą opanować trudną sztukę jazdy na nartach. Wszystko na wysokiej jakości stokach i w naprawdę przystępnej cenie. Po takim obozie każdy zechce pojechać na Słowację lub do Austrii.

Austriacki raj górski

Obozy narciarskie na stokach w Austrii to już prawdziwa gratka dla wielbicieli śniegu i doskonała opcja dla tych, którzy potrafią poruszać się już na nartach lub desce snowboardowej. Przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 12-18 lat obozy w Saalbach i dla młodzieży z przedziału 15-19 lat w Mayrhofen to już okazja do szlifowania umiejętności na wysokiej jakości stokach, które odwiedzają wielbiciele narciarstwa i deski z całego świata. Nic nie umywa się do warunków, jakie oferuje legendarne Mayrhofen.