Najciekawsze miejsca w Austalii

Australia jest niezwykłym kontynentem, jedynym na świecie którego powierzchnię w pełni zajmuje jeden kraj o tej samej nazwie.  Turystyka do tego kraju nie jest zbyt popularna w Polsce, ze względu na dużą odległość jaka dzieli te kraje i co za tym idzie wysokie koszta podróży. Jednak nie da się ukryć, że jeśli mamy możliwość warto odwiedzić ten niezwykły kraj.

Wielokulturowość i rozległość kontynentu sprawiają, ze wiele miejsc w Australii jest niezwykłymi pomnikami natury lub kultury aborygenów.

Ciekawe i warte odwiedzenia miejsca w Australii:

Wielka Rafa Koralowa – nazywana inaczej Wielką Rafą Barierą stanowi największą na świecie skumulowaną rafę koralową. Jest to największa struktura złożona  z żywych organizmów, którą widać nawet z kosmosu.  Rafa Koralowa znajduje się w północnej części kraju i jest bardzo chętnie „odwiedzana”
przez turystów z całego świata. Możliwość nurkowania w tym miejscu jest niezwykłym przeżyciem.

Fraser Island – Wielka Wyspa Piaszczysta to największa na świecie wyspa piaskowa,p położona na wschodnim wybrzeżu Australii. Niezwykle chętnie odwiedzana z uwagi na wyjątkowe krajobrazy, możliwość podziwiania migrujących wielorybów czy spotkania czystych genetycznie dingo. Na wyspie panuje całkowity zakaz wprowadzania psów.

Dwunastu Apostołów – naturalnie powstałe kolumny z wapienia. Stoją przy brzegu w parku narodowym Port Campbell i niezmiennie zachwycają turystów swoim wyglądem. Z uwagi na ich budowę i naturalny sposób powstania, ulegają stałemu podmywaniu przez wody – niektóry z nich już się zawaliły – pozostało ich 7.

wycieczki AustraliaOpera Sydney – niezwykły budynek powstały w stylu nowoczesnego ekspresjonizmu w Sydney. Budowa trwała wiele lat od 1957 do 1973 roku.  Z uwagi na bardzo wyrazisty kształt opera jest jednym z bardziej rozpoznawalnych budynków kontynentu.

Budynek Parlamentu – w stolicy kraju, Canberze, znajduje się budynek parlamentu Australii. Stolica znajduje się w mieście od 1927 roku, kiedy to została przeniesiona  Melbourne.

Uluru – znana na całym świecie formacja skalna, wiele lat uważana za największą konstrukcję monolityczną na świecie, jednak tytuł ten ostatecznie przyznano Mount Augustus. W dobrym tonie jest obserowanie zachodu lub wschodu słońca ponad Uluru – w zależności od poziomu oświetlenia zmienia ono kolor.

Mount Augustus – największy skalny monolit świata. Nie jest tak sławny jak jego mniejszy brat – Uluru. Prawdopodobnie jest to spowodowane czcią jaką Aborygeni otaczają Uluru, podczas gdy nie ma takiego kultu Mount Augustus.

Red Centre Way – szlak drogowy o łącznej długości ponad 800 kilometrów. Łączy ze sobą wiele parków narodowych i jest bardzo chętnie wybierany jako droga turystyczna.

Te propozycje wydają ci się ciekawe? Chcesz zobaczyć na własne oczy ciekawe, niezwykłe krajobrazy? Skorzystaj z oferty biur podróży, które mają w swoich propozycjach wycieczki do Australii,. Zachęcamy do zapoznania się z tym wyjątkowym krajem i kontynentem.