Na wakacje z małym dzieckiem – czy to możliwe?

Zaplanowanie wakacji z małym dzieckiem – a co dopiero z dwójką lub trójką maluchów – wydaje się wielu osobom właściwie niemożliwe do przeprowadzania, nie wspominając o realizacji tego planu. Dlatego spora liczba osób z małymi dziećmi decyduje się na wakacje nie wyjeżdżać zbyt daleko. Rodzice martwią się, że w czasie takich wakacji i tak nie zdołają odpocząć, a do tego, że ryzykują zdrowie swoich pociech, które w czasie wyjazdu w obce miejsce mogą być narażone na nowe, nieznane zagrożenia. Czy to musi tak wyglądać?

Bezpieczne podróżowanie z dzieckiem

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że podróżowanie z małym dzieckiem, choć nieco bardziej skomplikowane pod względem logistyczno-organizacyjnym, jest jak najbardziej możliwe. Oczywiście, trzeba spakować nieco więcej rzeczy, pamiętać o ulubionych zabawkach i rozmaitych środkach do pielęgnacji dzieci.

  • Ochrona przed słońcem – kremy w wysokim filtrem (minimum 30 SPF), nakrycie głowy (a najlepiej kilka, w razie gdyby jedna czapeczka się zgubiła), okulary z filtrem.
  • Ochrona przed chłodem – ciepłe ubrania zmienne, chustka pod szyję, ciepła czapka.
  • Zabawki – na deszczowe dni puzzle, układanki, kredki i papier, zestaw zabawek na plażę czy do piaskownicy, ulubione maskotki.
  • Ochrona przed ukąszeniami i urazami – środki przeciw komarom i kleszczom, środek na ukąszenia, plasterki i woda utleniona.

Oczywiście rodzice doskonale będą wiedzieć, co jeszcze musi zostać dołączone do tej listy. W przypadku dzieci w wieku niemowlęcym będą to zapasy pieluszek, akcesoria do przewijania i karmienia itd. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym warto zabrać więcej ubrań, ponieważ maluchy mają tendencję do brudzenia się.noclegi nad morzem

Wygodny wypoczynek – co warto sprawdzić

Jak natomiast wybierać miejsce, w którym chcemy wypocząć? Warto sprawdzać, czy dany ośrodek jest dostosowany do potrzeb rodziny. Dobrze jest również obejrzeć galerię, sprawdzić opinie w internecie i wśród znajomych. Jakie pytania warto sobie zadać?

  1. Czy obiekt jest zamknięty? Jeśli tak, osoby nieupoważnione nie mają wstępu na teren ośrodka, zatem twoje dzieci mogą bezpiecznie bawić się nawet poza zasięgiem twojego wzroku.
  2. Czy ośrodek posiada udogodnienia dla dzieci? Może to być plac zabaw pełen atrakcji, opieka podczas zabawy czy program animacji i rozrywek przygotowanych dla najmłodszych. Taka opcja pozwoli rodzicom spędzić trochę czasu tylko we dwoje lub w gronie przyjaciół, podczas gdy dzieci się bawią.
  3. Czy pokoje lub domki są dostosowane do goszczenia rodzin? Warto sprawdzić, jak wygląda rozkład pokoju lub domku, jakich udogodnień można się tam spodziewać.
  4. Gdzie jest zlokalizowany ośrodek? Spróbuj umiejscowić adres ośrodka na mapie miejscowości. Dzięki temu zdołasz określić, jak daleko jest do głównych atrakcji turystycznych czy do sklepów, apteki i bankomatu. Pozwoli ci to lepiej zaplanować pobyt.

Ośrodek wypoczynkowy Kordelas zapewnia noclegi nad morzem w domkach o doskonałym standardzie. To miejsce przygotowane dla wypoczynku całej rodziny – monitorowany plac zabaw i animacje dla dzieci pozwolą tobie i całej twojej rodzinie bezpiecznie odpoczywać i cieszyć się czasem wolnym.