Miejsce na wesele – Włocławek

Ślubna turystyka

Wiele osób szuka wyjątkowo urokliwych miejsc, w których chcą zorganizować swoje wesele. Wybierają czasem nawet dość odległe lokalizacje, jeśli są wystarczająco zdeterminowani, żeby ślub odbył się w konkretnym kościele czy innym niż kościół miejscu, a wesele w jakiejś pobliskiej sali. Czasem motywacją jest zabytkowy kościółek czy kapliczka, czasem większe znaczenie ma sala weselna, na przykład w odrestaurowanym dworze, w pałacu czy na wolnym powietrzu. Restauratorów i menedżerów hoteli już nic nie dziwi.

Ostatnio modne stają się śluby w plenerze – trudniej o ślub kościelny, ale ślub cywilny poza Urzędem można zawrzeć bez większych problemów już od minionego roku. Wiele par wybiera się także na sesje ślubne w atrakcyjne miejsca, wybierając najpopularniejsze atrakcje turystyczne i kurorty na zrobienie zdjęć – w Paryżu czy na chorwackim wybrzeżu, ale także w Tatrach czy w Gdańsku lub w Bieszczadach. Można jednak trzymać się mniej „utartych” szlaków i wybrać na miejsce ślubu lub ślubnej sesji fotograficznej raczej miejsce mniej oblegane przez turystów, za to urokliwe, pełne zabytków i pięknych widoków.wesela włocławek

Wesele we Włocławku? Dlaczego nie

Nadwiślański Włocławek pełen jest miejsc, w których można przeżyć piękny ślub i przygotować fantastyczne wesele. Wśród hoteli są to chociażby czterogwiazdkowy Młyn, trzygwiazdkowe Portofino, Pałac Bursztynowy, Victoria i Zajazd Polski oraz kilka mniejszych hotelików. Ponadto liczne restauracje z dużymi salami, przystosowanymi specjalnie pod wesela – baza noclegowa w tej miejscowości może w ciągu roku zapewnić wygodne, komfortowe miejsca noclegowe nawet pięćdziesięciu tysiącom osób.

Jeśli chodzi o miejsce ślubu – we Włocławku znajdują się liczne zabytkowe kościoły. Bazylika katedralna pw. Wniebowzięcia NMP sięga początkami XIV wieku! Przebudowana w późniejszych latach, odnowiona na przełomie XIX i XX wieku, zachwyca gotyckimi wnętrzami. Z kolei gotycki kościół świętego Witalisa jest najstarszym w mieście zachowanym budynkiem z cegieł, a w zespole klasztornym franciszkanów znaleźć można liczne perły sztuki architektonicznej i ówczesnych technik zdobniczych, między innymi niezwykłe, intarsjowane drzwi.

Szukając wyjątkowego miejsca na wesele warto rozejrzeć się w swojej okolicy. Można znaleźć niepowtarzalne, unikatowe w skali kraju a nawet Europy miejsca.