Letni obóz dla dzieci – jakie oferuje atrakcje?

Letnie obozy dla dzieci to najlepszy sposób na zapewnienie świetnej rozrywki i aktywnego wypoczynku swoim pociechom. Znalezienie atrakcyjnych ofert jest dziś niezwykle proste dzięki licznym biurom zajmującym się organizacją obozów i ich stronom internetowym, przez które właściwie do ostatniej chwili możesz dokonać rezerwacji miejsca obozowego. Jedną z popularniejszych tego typu organizacji jest Active Camp, organizujący co roku doskonałe programy dla dzieci odbywające się w nadmorskim Dziwnowie. Co można znaleźć w ich ofercie? Jakie atrakcje możesz zafundować swojemu dziecku podczas nadchodzących wakacji?

Obóz windsurfingowy – przygoda na wodzie

obóz windsurfingowy dla dzieci

Windsurfing to doskonały, pełen adrenaliny sport łączący w sobie dreszczyk emocji z niepowtarzalną szansą bliskiego obcowania naturą i żywiołami. Choć można uczyć się go właściwie w każdym wieku, im wcześniej zaczęta przygoda, tym większa szansa na opanowanie trudnej sztuki surfowania z wiatrem.

Podczas dwutygodniowego pobytu w ośrodku wypoczynkowym w Dziwnowie, twoje dziecko pozna zasady bezpieczeństwa na desce, budowę sprzętu windsurfingowego, podstawy żeglowania, oraz podstawowe manewry na desce. W cenie obozu organizatorzy gwarantują aż 7-8 dni szkolenia, pełen sprzęt do windsurfingu, oraz ciągła opiekę i pomoc instruktorów sportu przeszkolonych w pracy z dziećmi.

Obóz językowo – rekreacyjny dla dzieci

Dzieci, które nie do końca interesują się sportem i aktywnością fizyczną również nie zabraknie rozrywki. Obóz języka angielskiego to mnóstwo zabawy połączonej z nauką nowych słów i struktur gramatycznych, które zostaną automatycznie wykorzystane w wielu zadaniach projektowych i codziennych zabawach. W plan obozu wchodzi między innymi 15 godzin warsztatów językowych, zajęcia językowo-kulturowe, i całodobowa opieka lektora, który chętnie odpowie na wszystkie pytania chętnych do nauki dzieci.

Obóz konny dla dzieci

obóz konny dla dzieci

Jazda konno może nie być tak porywająca, jak łapanie wiatru w żagle, ale to wciąż niesamowita przygoda, którą każde dziecko powinno przeżyć choć raz. Program obozu jeździeckiego przeznaczony jest zarówno dla dzieci, które dopiero chcą nauczyć się jazdy konno, jak i dla tych którzy nie raz siedzieli już na koniu i chcą zwyczajnie szkolić swoją technikę.

Program obozu przewiduje aż 7 dni zajęć, wśród których znajdzie się czas nie tylko na faktyczną jazdę konną, ale także wiele zajęć teoretycznych z obszarów bezpiecznego kontaktu z końmi, pielęgnacji zwierzęcia i sprzętu jeździeckiego, utrzymywania porządku w stajni czy gatunków i zachowań charakterystycznych dla koni. W ramach dodatkowego elementu nauki odpowiedzialności, każdy z uczestników obozu zostanie przydzielony do opieki nad jednym koniem, dzięki czemu będzie mógł na nim nie tylko jeździć, ale także karmić, czyścić czy siodłać zwierzę.

Dodatkowy program rekreacyjny

Wszystkie obozy organizowane przez Active Camp to aż dwa tygodnie świetnej zabawy i okazji do nauki nowych umiejętności. Skoro jednak o zabawie mowa, w żadnym ze wspomnianych obozów nie mogło zabraknąć elementów rekreacji! Dla wszystkich obozowiczów przygotowane zostały liczne atrakcje, które wypełnią czas poza głównym programem obozu. Wśród nich znajdziemy między innymi spływ kajakowy rzeką Regą, noc filmową, skoki na trampolinie, zajęcia strzeleckie, zabawy na orientację, survival, przeróżne zajęcia sportowe na terenie ośrodka, strategiczne gry terenowe, oraz mnóstwo wycieczek po okolicy – w końcu Dziwnów to idealne miejsce na odwiedzenie polskiego morza! Jeśli nie masz jeszcze planów wakacyjnych dla swojego dziecka, koniecznie sprawdź oferty obozów letnich i spraw dziecku jedyną w swoim rodzaju wyprawę w nieznane.