Karpacz na weekend

Karpacz to typowa górska mieścina wypoczynkowa, umiejscowiona u podnóża Śnieżki, najwyższego szczytu Karkonoszy. Rejon ten należy do najatrakcyjniejszej części Sudetów Zachodnich, a także stanowi najpopularniejsze miejsce w Karkonoszach. Miasto ulokowane jest w wąskiej i niezwykle stromej dolinie Łomnicy na wysokości od 480 do 885 m n.p.m.

Historię Karpacza najlepiej wyjaśnia otwarte w 1974 roku Muzeum Sportu i Turystyki. Ekspozycja pozwala lepiej zapoznać się z m.in. pogańskimi kultami, poszukiwaniem karkonoskich skarbów przez walońskich górników, a także działalnością ludowych zielarzy-laborantów. Podstawowym atutem jest oczywiście sport i turystyka. Pragnąc przedstawić Karpacz w jedynie kilku słowach byłyby to przed wszystkim: doskonałe warunki terenowe, kapitalny klimat, renomowany ośrodków sportów zimowych, wspaniała stacja klimatyczna oraz punkt wyjściowy wielu tras turystycznych. W centralnej i górnej części Karpacza umiejscowionych jest parę soków narciarskich,a pomiędzy nimi renomowana Kolorowa. Oferuje ona w sezonie zimowym jazdę na nartach, a latem zjazd saniami z rolkami po rynnie. Surowy klimat prowadzi do tego, że pokrywa śnieżna zalega tutaj przez około 100 dni w roku. W efekcie Karpacz cieszy się idealnymi warunkami do uprawiania sportów zimowych. Największą renomą cieszy się kompleks „Kopa”, który tworzy sieć wyciągów orczykowych i krzesełkowych, przy czy te ostatnie działają bez względu na porę roku. Do największych atrakcji turystycznych w Karpaczu należą: średniowieczna drewniana świątynia Wang (sztandarowy zabytek Karpacza), Muzeum Zabawek i Lalek, Dziki wodospad, miasteczko Western City, skocznia narciarska Orlinek, Zapora na Łomnicy. Po długotrwałych wędrówkach przychodzi czas na odpoczynek. Karpacz dysponuje niezwykle bogatą bazą wypoczynkową. Jeśli potrzebujemy chwili relaksu, regeneracji sił witalnych organizmu, albo po prostu czasu tylko dla siebie oferta SPA wydaje się perfekcyjnym rozwiązaniem.

Obiekty SPA w Karpaczu oferują takie pakiety zabiegowe, jak: chwila wytchnienia, Wielkanoc, dla rodziców, kropla relaksu, algowe szaleństwo, męska sprawa itp. Jeśli chodzi o gości biznesowych, to i tutaj Karpacz wykazuje się wyśmienitymi warunkami. Ośrodki szkoleniowe w Karpaczu gwarantują szyk, przestronne wnętrza, styl oraz wysoką jakość obsługi. Miejscowość dysponuje także szeregiem luksusowych i ekskluzywnych hoteli dla najbardziej wymagających turystów. Wybór ośrodka wypoczynkowego w Karpaczu to doskonała inicjatywa dla osób przywiązujących dużą wagę do komfortu i wygody. Z kolei gospodarstwa agroturystyczne stanowią alternatywę dla turystów przykładających znaczną wartość do wypoczynku na łonie natury. Jednym zdaniem poszczególne obiekty turystyczne oferujące noclegi w Karpaczu spełnią nawet najbardziej wyszukane oczekiwania.