Jak wybrać nocleg w górach?

Wybierając się w góry zazwyczaj potrzebujemy miejsca, żeby się zatrzymać. W dzisiejszych czasach możemy wybierać spośród naprawdę wielu możliwości: hotele, pensjonaty, schroniska, hostele i pokoje wieloosobowe.

W zależności od naszych potrzeb i budżetu zupełnie inne rozwiązania mogą być dla nas najlepsze. Jak wygrać nocleg w górach?

Wybierając nocleg w górach weź pod uwagę czas

Przed zarezerwowaniem noclegu zastanówmy się ile planujemy zostać w górach. Jeżeli będziemy zatrzymywać się na dłużej, chociażby na miesiąc, sprawdźmy czy nasze miejsce oferuje możliwość wyprania rzeczy. Może się to okazać niezbędne. Jeżeli wyjeżdżamy na tak długo warto też wybrać apartament z kuchnią lub chociaż miejsce, które daje nam do niej dostęp. Na krótszych wyjazdach to zazwyczaj nie jest potrzebne, chyba że chcemy zaoszczędzić pieniądze samodzielnie gotując.

Czas odgrywa również rolę w innym aspekcie – sprawdźmy godziny zameldowania i wymeldowania. Jeżeli odjeżdżamy wieczorem, a wymeldować musimy się do 11, to dowiedzmy się, czy będzie możliwość zostawienia w hotelu bagaży. Często zdarza się, że dojeżdżamy na miejsce bardzo późno, po 22 lub 23 w nocy. W takich sytuacjach uprzedźmy o tym hotel i upewnijmy się, że będzie tam ktoś, kto nas zakwateruje.

Dla ilu osób potrzebny jest nocleg w górach?

Zawsze wybierając nocleg weźmy pod uwagę to, w ile osób będziemy podróżować. Zastanówmy się czy chcemy zostać w jednym pokoju, czy wolimy, aby było ich kilka. Jeżeli podróżujemy dużą grupą to możemy chcieć wynająć jeden większy pokój lub nawet kilka. Gdy chcemy, aby były one obok siebie to powinniśmy to wcześniej zaznaczyć. Pamiętajmy, że w górach sezon to zarówno lato, gdy przyjeżdżamy zdobywać szczyty i podziwiać widoki, jak i zima, gdy narciarze i miłośnicy deski szaleją na śniegu. Z tego względu zawsze warto rezerwować miejsca noclegowe wcześniej.

góry

Nocleg w górach a lokalizacja

Jeżeli jedziemy w góry i planujemy spędzić większość czasu na zwiedzaniu to najlepiej wybrać hotel zlokalizowany w centrum. Dzięki temu nie będziemy tracić czasu na dojazdy. Łatwiej też będzie nam znaleźć coś do jedzenia, czy dokupić rzeczy których nam brakuje, nawet wtedy, gdy bardzo późno schodzimy ze szlaku. Jeżeli odpowiednio wcześniej zdecydujemy się na zarezerwowanie pensjonatu to ceny nadal będą dość przystępne.

Zastanówmy się czy planujemy prowadzić. Jeżeli nie, to tym bardziej dobra lokalizacja będzie kluczowa. Jeżeli przyjeżdżamy do hotelu samochodem to sprawdźmy czy zapewnia on miejsca parkingowe lub poszukajmy strzeżonego parkingu w okolicy. Zasadniczo jednak na wyjazdach w góry lepiej jest zrezygnować z jeżdżenia samochodem, ponieważ możemy spędzić naprawdę wiele czasu szukając miejsca do zaparkowania, a następnie zapłacić fortunę za parkingi w miejscach turystycznych.

Przy rezerwacji zakwaterowania sprawdźmy czy w okolicy są restauracje i knajpki, w których będziemy mogli zjeść. Czy blisko jest na szlak i do innych atrakcji? Czy są w okolicy organizowane jakieś wycieczki? To bardzo ważne.

Pensjonat Lider

Świetną lokalizacją i wysokim standardem charakteryzuje się pensjonat Willa Nova w Wiśle. Jeżeli szukamy noclegu z wyżywieniem w tej urodziwej miejscowości to zdecydowanie warto się zdecydować na wynajem pokoju właśnie tam. Wszystkie kwatery są przestronne i komfortowe. Pensjonat Lider kieruje swoja ofertę do rodzin z dziećmi, do seniorów, firm oraz grup zorganizowanych. Z niego będziemy mieli naprawdę blisko na wszystkie szklaki górskie czy trasy rowerowe.