Gdzie wysłać dziecko na wakacyjny kurs języka obcego?

Obecnie najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka jest kurs językowy. Jednak nie jest łatwo znaleźć dobry kurs językowy w Polsce, szczególnie jeśli mieszkamy w małym mieście. Dobrym rozwiązaniem są obozy językowe dostępne niemal na całym świecie. W Polsce organizacją obozów językowych z powodzeniem zajmuje się JPEdukacja, firma, która w swojej ofercie ma zarówno wyjazdy do miejsc znanych, jak i tych zupełnie egzotycznych. Jeśli nie mamy żadnej rodziny za granicą, warto wykupić dziecku wycieczkę, na którą uda się z opiekunem JPEdukacja i grupą innych dzieci. Na miejscu czekać na nie będzie zakwaterowanie i kurs, na który zostało zapisane. Wakacyjne kursy językowe to niesamowita przygoda dla każdego dziecka i nastolatka, a także okazja, by podszkolić język obcy i swobodnie się nim posługiwać.

Kurs językowy dla dzieci

Dzięki bogatej ofercie JPEdukacja nasze dziecko może udać się na obóz językowy, na którym nauczy się języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego lub chińskiego. Wakacyjny kurs języka angielskiego odbyć się może w Anglii (m.in. Londyn, Cambridge, Oxford, południowe wybrzeże UK, Queenswood, Bath, Dover, Winchester, Seaford, Torbay, Tavistock, Reigate), Szkocji (Edynburg), na Malcie (m.in. St. Paul’s Bay, Salini Resort, Gzira, Sliema, Bugibba, St. Julian’s), na Cyprze (Larnaca, Limassol), w Stanach Zjednoczonych (Floryda, Kalifornia, Nowy Jork, Boston) i w Kanadzie (Toronto, Montreal). Wakacyjny kurs języka angielskiego dla dzieci to doskonała przygoda i szansa na spotkanie niezwykłych ludzi. Kursy językowe dla dzieci organizowane są przez JPEdukacja także w Chinach (Pekin), Francji (Montpellier, Nicea, Paryż), Hiszpanii (Madryt, Walencja, Malaga, Marbella, Kadyks, Barcelona), Niemczech (m.in. Augsburg, Berlin, Monachium, Frankfurt) i Austrii (Wiedeń). Każda szkoła językowa w Anglii i pozostałych krajach ma w swojej ofercie również zajęcia dodatkowe, które są niezwykle ważne dla dzieci. Możemy wykupić kurs językowy dla dzieci, podczas którego będą one również uczęszczały np. na zajęcia z tańca, żeglarstwa, golfa, nurkowania, śpiewu, fotografii czy piłki nożnej. Dla dzieci organizowane są także liczne warsztaty tematyczne.

Kursy językowe dla młodzieży

JPEdukacja organizuje również obozy językowe dla młodzieży poza granicami naszego kraju. Taki kurs przyda się nie tylko młodzieży mającej problemy z nauką języka obcego, lecz przede wszystkim tym, którzy pasjonują się nauką angielskiego, chińskiego, francuskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego. Kursy językowe dla młodzieży organizowane są w takich krajach jak Anglia, Stany Zjednoczone, Chiny, Hiszpania, Francja, Malta, Cypr, Niemcy, Austria i Kanada. Jeśli nastolatkowi spodoba się dany obóz językowy dla młodzieży, warto przemyśleć opcję wysłania dziecka do szkoły średniej w Anglii, USA, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii, Francji, Hiszpanii, Ameryce Południowej, na Malcie lub Cyprze. Może to być doskonała inwestycja w przyszłość dziecka i start w karierze, który ułatwi mu poruszanie się na rynku pracy. Biegła znajomość języka obcego jest bardzo ceniona przez pracodawców, którzy nieustannie poszukują takich pracowników. Kurs językowy dla młodzieży jest więc doskonałą inwestycją w edukację dziecka, który – znając świetnie język – może również wybrać zagraniczne studia. Obozy językowe to także świetna okazja, żeby poznać nowych ludzi. Utrzymywanie kontaktu z obcokrajowcami  sprawi, że nastolatek nie zapomni tego, czego się nauczył i będzie stale powiększał zasób słownictwa.

Wakacyjne kursy językowe – organizacja

Każdy rodzic martwi się o swoje dziecko, nawet wysyłając je do polskich kurortów. Jednak JPEdukacja to certyfikowana agencja z wieloletnim doświadczeniem, która może pochwalić się rozpoznawalnym na całym świecie znakiem ICEF Agency 2015-16. Wysoką jakość ich usług potwierdzają również certyfikaty Quality English i Quality Education. Co więcej, JPEdukacja gwarantuje organizację podróży i zakwaterowania oraz pełną opiekę w trakcie wyjazdu. Każdy wyjeżdżający otrzymuje także gwarancję ubezpieczeniową. JPEdukacja posiada certyfikaty potwierdzające współpracę ze szkołami, których oferty znajdują się na stronie internetowej agencji. Dzięki temu mamy pewność, że nasze dziecko trafia w dobre ręce, a jego wakacje będą prawdopodobnie najlepszymi, jakie do tej pory przeżył.

Obozy językowe  – jak wybrać ?

Wybierając obóz językowy, należy przede wszystkim kierować się upodobaniami dziecka. Nie wysyłajmy go na siłę do Francji, jeśli nie cierpi tego języka. Wsłuchajmy się w jego potrzeby i sprawmy mu niezapomniane i satysfakcjonujące wakacje. Kurs językowy za granicą powinien być spełnieniem marzeń dziecka lub nastolatka. Bądźmy ostrożni, szczególnie jeśli dziecko nigdy nie podróżowało bez rodziców lub nie było poza granicami Polski. Pracownicy JPEdukacja służą pomocą w doradztwie odpowiedniego miejsca, dlatego warto skorzystać z tej usługi. Przedstawiając zainteresowania dziecka i obszar, do którego chciałoby pojechać, wspólnie z JPEdukacja możemy ustalić najlepsze dla niego miejsce.