Doceń piękno Polski – te miejsca musisz odwiedzić!

Wbrew pozorom Polska to naprawdę piękny kraj, pełen zaskakujących miejsc i niezwykłych zabytków. Warto czasami zrezygnować z wielkich, zagranicznych, podróży i poznać piękno niektórych polskich miast, korzystając z ich licznych atrakcji.Coraz więcej osób, zwłaszcza rodzin z dziećmi, rezygnuje z urlopów w Grecji czy Chorwacji, na rzecz spędzenia lata w Polsce. I nic w tym dziwnego – nasz kraj zachwyca przyrodą, architekturą i kulturą. Różnorodność miejsc, które można odwiedzić i dobrze spędzić czas sprawia, że nikt się nie nudzi, a po wszystkim pozostają piękne wspomnienia. Jakie miejsca w Polsce koniecznie trzeba odwiedzić?

Beskid Śląski – raj dla spacerowiczów

Każde miasto w Beskidzie Śląskim może pochwalić się szeregiem atrakcji, które z pewnością zadowolą najbardziej wymagającego wczasowicza. Piękne trasy spacerowe, a jednocześnie niewielka odległość pomiędzy poszczególnymi miastami sprawia, że Beskid Śląski jest jednym z najczęściej wybieranych destynacji rodzin z dziećmi.
Na miejscu nie brakuje szlaków do spacerów po górach – bez przeszkód można zdobywać niskie szczyty i podziwiać z góry przepiękne widoki na urokliwe pola czy wzniesienia. W Szczyrku nie będą nudziły się osoby, które uwielbiają kolarstwo górskie – na miejscu został wytyczony crossoverowy tor rowerowy.
Miłośnicy zwiedzania znajdą w Beskidzie również dawne zabudowania. Sanktuarium św. Jakuba to mały, drewniany kościółek, znajdujący się na Szlaku Architektury Drewnianej Województwa Śląskiego.

Szklarska Poręba – romantyczna część Dolnego Śląska

Szklarska Poręba położona jest niecałe dwie godziny drogi samochodem od Wrocławia, nierzadko staje się miejscem docelowym wrocławian i innych mieszkańców województwa dolnośląskiego. Nic w tym dziwnego – to niepozorne miasto kryje naprawdę wiele atrakcji.
W Szklarskiej Porębie zachwycają przede wszystkim Góry Izerskie i łatwe szlaki turystyczne, które pokonają nawet małe dzieci. Co ciekawe – na część szczytów można wjechać wyciągiem. Zachwycają również lasy, zwłaszcza te, w których znajduje się Wodospad Szklarski czy Wodospad Kamieńczyka. Taki widok to niesamowite wspomnienie, a zdjęcie przy nim – cudowna pamiątka.
W Szklarskiej Porębie można również zwiedzać! Największą atrakcją z pewnością jest stara Kopalnia „Władysław”. Oprócz tego Góry Izerskie biegną po stronie czeskiej, przez co wczasowicze mają okazję do podziwiania pięknych widoków od drugiej strony.

Jeśli wybierając się do Szklarskiej Poręby nie wiesz gdzie zorganizować nocleg, sprawdź ofertę ośrodka wypoczynkowego Trzy Kultury – Złoty Widok.

spacer
Jura Krakowsko-Częstochowska – propozycja dla miłośników formacji skalnych

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce jest Jura Krakowsko-Częstochowska, zachwycająca swoją surowością natury, a jednocześnie charakteryzująca się niezwykle urozmaiconą roślinnością. Charakterystyczne dla tych terenów są białe ostańce i bogata w zamki architektura. W Jurze Krakowsko-Częstochowskiej najlepiej wczasy spędzą całe rodziny – ze względu na szeroką ofertę atrakcji rekreacyjnych.
Będąc tutaj nie sposób przejść przez Szlak Orlich Gniazd i nie zatrzymać się dłużej w zamku Ogrodzieniec, który nawet po tylu latach zachwyca swoim pięknem. Wrażenie robią także Ostańce Skalne – zwłaszcza Maczuga Herkulesa w Piaskowej Skale czy Brama Krakowska w Ojcowie.
Jura Krakowsko-Częstochowska zachwyca przyrodą, architekturą i klimatem. To idealne miejsce na rodzinne wycieczki, jak i wczasy z ukochaną osobą. Z pewnością nie zabraknie miejsc do zobaczenia.

Piękne miejsca w Polsce – co warto odwiedzić?

Wbrew pozorom wcale nie trzeba szukać pięknych miejsc za granicą. Polska zachwyca zarówno przyrodą, jak i architekturą. Liczne atrakcje turystyczne zachęcają do tego, aby podróżować po Polsce samemu, jak i całymi rodzinami. Warto odwiedzić przede wszystkim takie miejsca jak Szklarska Poręba, Beskid Śląski czy Jura Krakowsko-Częstochowska.