Dobry hotel – po tym go poznasz!

Podstawą wyjazdów — zarówno wakacyjnych, jak i biznesowych jest solidny wypoczynek. To właśnie tego oczekujemy od dobrego hotelu. Dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów podczas wybierania hotelu. Przestrzeganie się tych kilku zasad pozwoli nam na wybranie miejsca, w którym wypoczniemy i nabierzemy sił na kolejne dni.

Portale dedykowane

Podczas poszukiwania noclegów zdecydowanie warto postawić na sprawdzone portale internetowe, które specjalizują się w przekazywaniu oferty noclegowej hoteli i apartamentów. Zapoznanie się z ich ofertą na terenie wybranego przez nas regionu czy miasta pozwoli na wstępną selekcję obiektów. Dodatkowo takie portale prowadzą bardzo szeroką statystykę. W statystykach i systemie opinii goście po spędzeniu czasu w obiekcie mogą ocenić ogólne wrażenie, a także posiłki, lokalizację, udogodnienia. Tych kilka zmiennych pozwala algorytmowi na określenie oceny hotelu. W ten sposób możemy wybierać obiekty z rankingu.

Opinie w internecie

Zarówno na portalach dedykowanych, jak i na Facebooku oraz w Google możemy przeczytać opinie innych użytkowników, które dotyczą czasu spędzonego w wybranym obiekcie. To dodatkowy element, który pomoże nam w wyborze dobrego hotelu. Oprócz liczb i gwiazdek, czyli ocen, mamy wówczas do czynienia z pisemną opinią, w której użytkownicy dzielą się pozytywami ze swojego pobytu, a także negatywami. Warto wówczas sprawdzić, czy na portalach na których obiekt ma możliwość odpowiedzi — reagował w sposób polubowny na negatywne, ale konstruktywne opinie. Dodatkowo jeśli na przestrzeni kilku tygodni goście narzekają na konkretny problem — warto zwrócić na ten aspekt uwagę. Może się okazać, że obsługa hotelu niestety przywiązuje niewielką wagę do skarg gości, co stanowi negatywny aspekt.

Udogodnienia w hotelu

Hotele posiadają własne oferty Wellness i SPA. Warto zwrócić uwagę, czy goście hotelowi otrzymują do niej dostęp w cenie noclegu. Zdarza się, że nie są one przewidziane w ofercie podstawowej. Jednak nawet wówczas goście otrzymują zniżkę na zabiegi. Warto dowiedzieć się też, czy hotel posiada basen i saunę. Te dwa elementy umilą nam czas. Innymi udogodnieniami są wypożyczalnie samochodów. Przy hotelach położonych w malowniczej okolicy — powinniśmy oczekiwać wypożyczalni rowerów.

Restauracja

Wiele szanujących się hoteli, które oceniane są wysoko — posiada niepowtarzalną kuchnię. Bardzo często, jako szefa kuchni, hotele zatrudniają kucharza, który cieszy się popularnością w swoim zawodzie. Wówczas hotele bardzo często chwalą się swoją restauracją — zarówno na portalach społecznościowych, jak i na swojej stronie.

Nagrody i certyfikaty

Jak w każdej branży — tak i w branży hotelarskiej istnieje wiele konkursów, które wygrywają prestiżowe hotele i takie, które dedykowane są dla tych mniejszych. O otrzymanych nagrodach hotele informują na swojej stronie internetowej i bardzo często w hotelowym holu. Poszukując dobrego hotelu powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na opinie zamieszczane w internecie. Dobrej jakości obiekty odwiedza wielu gości. I bardzo duża ich część dzieli się swoimi pozytywnymi wrażeniami w opiniach Google i ina innych portalach, które pozwalają na ocenianie obiektu. Warto zwrócić także uwagę na hotelową restaurację. Szanujące się hotele dbają o ten aspekt, by zapewnić swoim gościom najwyższy komfort. Dowiedzmy się również jakie dodatkowe udogodnienia zapewnia hotel. Oprócz pływalni lub basenu — hotele bardzo często zapewniają usługi Wellness i SPA, które pozwolą na doskonały wypoczynek podczas pobytu.