Bielizna Devold – dla każdego podróżnika

Odzież termoaktywna jest coraz chętniej wybierana przez sportowców oraz turystów – szczególnie w sezonie jesienno-zimowy, kiedy niskie temperatury mogą przeszkadzać w uprawianiu aktywności fizycznej.

Na rynku znajdziemy wielu producentów odzież termicznej, ale większość z nich stosuje materiały syntetyczne, które nie odprowadzają prawidłowo wilgoci oraz nie zapewniają pełnego komfortu podczas noszenia. Warto więc wybierać bieliznę wykonaną z materiałów naturalnych, takich jak wełna. Firma Devold od ponad 150 lat zajmuje się produkcją bielizny wykonanej z wełny. W tym wpisie skupimy się na produktach oferowanych przez tego producenta.

150 lat tradycji

Firma Devold należy to najstarszych producentów w swojej branży. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1854 roku i od samego początku specjalizowało się w produkcji odzieży oraz bielizny dla osób pracujących w ekstremalnie ciężkich warunkach na wybrzeżach Norwegi – głównie rybaków oraz marynarzy. W bardzo szybkim czasie odzież marki Devold zyskała popularność wśród dużej grupy Norwegów, w tym myśliwych i podróżników, który cenili ubrania za właściwości termoizolacyjne oraz wytrzymałość.

Bielizna Devold - WolfGang

O wysokiej jakości ubrań marki Devold świadczy fakt, iż to właśnie ten producent wyposażył w ubrania i bieliznę uczestników pierwszych wypraw polarnych: Nansena, Amundsena i pozostałych. Był to bardzo duży test dla odzieży Devold, która sprawdziła się w najcięższych warunkach występujących na kuli ziemskiej. Tak duże wyzwania zmotywowały pracowników firmy do poszukiwania coraz to nowszych rozwiązań oraz technologii, które zbudowały przewagę na pozostałymi producentami.

Od ponad 150 lat główny materiał wykorzystywany do produkcji ubrań jest ten sam – owcza wełna i jej właściwości są wręcz niemożliwe do przebicia przez jakiekolwiek materiały syntetyczne. Projektanci Devold cały czas pracują nad nowymi projektami ubrań oraz implementacją dodatkowych funkcjonalności, które poprawią komfort użytkowania. Obecnie bielizna termoaktywna oraz pozostałe produkty wykorzystywane są m.in. przez strażaków, leśników oraz nurków.

Wełna merino, czyli istota sukcesu

Sukces firmy Devold tkwi w wełnie używanej do produkcji ubrań – jest ona pozyskiwana ze specjalnego gatunku owiec, które zamieszkują tereny Australii oraz Nowej Zelandii. Ze względu na ciężkie warunki, w których prowadzone są hodowle, owce merynosy wykształciły specjalny rodzaj wełny – merino, która chroni je przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz niskim temperaturami. Merino charakteryzują poskręcane włókna, dzięki czemu w wytwarzanym z nich materiale gromadzą się komórki powietrzne – to właśnie one zapewniają tak dobrą izolację.

Wełna merino jest trzykrotnie cieńsza w porównaniu do pozostałych, dzięki czemu jest ona łagodna i nie powoduje swędzenia na ciele użytkownika. Jej dodatkowym atutem jest bardzo dobra rozciągliwość – pozwala na idealne dopasowanie ubioru do sylwetki.