Atrakcje w okolicy Łeby – wczasy z dziećmi!

Urlop rodzinny nad morzem? Łeba to doskonałe miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W tym pięknym nadmorskim mieście aż roi się od turystów, którzy co roku z zapałem odwiedzają lokalne atrakcje turystyczne, wylegują się na miękkich i czystych plażach oraz spacerują wzdłuż miejskiego deptaku. Każdego lata Łeba wypełnia się turystami z całej Polski oraz przeróżnych zakątków Europy i tętni życiem aż do późnych wrześniowych dni. Jeśli i ty planujesz odwiedzić ją w tym roku, sprawdź w które miejsca warto udać się całą rodziną.

Wydmy – naturalny urok Łeby

Kiedyś maleńka rybacka wioska, dziś ogromne Księstwo Łebskie otoczone dwoma pięknymi jeziorami – Łebskiem i Sarbskiem. Łeba to dziś jedna z najpopularniejszych miejscowości na środkowym wybrzeżu Polski. Poza wspaniałymi, czystymi plażami i możliwością kąpieli strzeżonej w morzu, turyści mogą tu dziś liczyć na szereg atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na pierwszym miejscu pod względem atrakcyjności znajdują się niewątpliwie wydmy zlokalizowane w pobliskim Słowińskim Parku Narodowym. To jedno z niewielu takich miejsc w Polsce – niezwykła kraina pełna piaskowych formacji, wiatru i wody. Ogromne góry piachu usypane tu przez naturę mogą sprawiać wrażenie pobytu na saharyjskiej pustyni. Takie widoki z pewnością zachwycą zarówno starszych, jak i najmłodszych turystów.

W drodze na wydmy napotykamy jednak inne, równie ciekawe (zwłaszcza z perspektywy dzieci) atrakcje. Będzie to między innymi wyrzutnia rakiet oraz wieża widokowa w Rąbce, z której roztacza się niesamowity, zapierający dech w piersiach widok na jezioro Łebsko. Dodatkową atrakcją może być przejażdżka kolorową ciuchcią prowadzącą z Łeby aż do samego Parku Narodowego.

Park rozrywki Łeba Park

Wśród obowiązkowych punktów zwiedzania nie mogło zabraknąć też Łeba Parku, czyli lokalnego parku dinozaurów. Ponad 20 hektarów terenu pokrytego ścieżkami i kładkami oraz pełnego replik ponad 100 gatunków gadów. Taka przechadzka to jak życie w bajkowej krainie! Oprócz dinozaurów w parku można poznać życie Neandertalczyków, karmić zwierzątka w miejscowym mini zoo oraz spędzić cały dzień na lokalnych placach zabaw.

W bliskiej odległości parku znajduje się również największy w Polsce naturalny labirynt, z platformami i aż 5 bazami do zdobycia. Takiej frajdy nie odmówią sobie nawet dorośli. A gdy dzieci zmęczą się już zabawą i zechcą doświadczyć prawdziwie morskich zabaw, do odwiedzenia poleca się Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park w Sarbsku. Zobaczymy tu między innymi karmienie fok, prehistoryczne oceanarium 3D z kinem 5D oraz park makiet zwierząt morskich.

Z morza w powietrze

Gdy już poznamy wszystkie lokalne i egzotyczne gatunki zwierząt morskich, czas na odwiedziny w Ogrodzie Ornitologicznym w Nowęcinie. Na ponad 6-hektarowej działce żyją tu między innymi strusie, bażanty, żurawie i ponad 100 gatunków innych ptaków. Ich obserwacja może z powodzeniem zająć wam cały dzień – ptaki to naprawdę urokliwe stworzenia.

Ciekawym punktem turystycznym jest też wizyta w Domu do Góry Nogami. Ustawiony przy ulicy św. Jakuba w Łebie dom jest naprawdę odwrócony „do góry nogami”! Lodówka, kredens czy stoły przyczepione do sufitu, który tu staje się nagle podłogą to ciekawe wyzwanie dla wyobraźni, pomagające nieco zmienić perspektywę postrzegania świata. Na koniec polecimy jeszcze odwiedzenie latarni morskich w Stilo i Czołpinie – żadna wyprawa nad morze nie może obyć się bez tych symbolicznych punktów nadmorskich.