6 najlepszych prezentów dla podróżnika

Najlepsze prezenty to takie, które daje się od serca. Warto jednak, aby były one również przemyślane i dopasowane do zainteresowań osoby, której chcemy sprawić przyjemność. Jaki prezent wybrać dla osoby, która kocha podróżować i odwiedzać nowe, ciekawe miejsca na świecie? Poniżej znajdziesz 6 fantastycznych pomysłów, które na pewno rozwiążą odwieczny problem, co wybrać dla miłośnika wycieczek na święta, urodziny i inne okazje. Całość została podzielona na dwie kategorie, dzięki czemu wybór będzie jeszcze prostszy i bardziej przejrzysty.

Idealne prezenty dla podróżnika

1. Mapa typu zdrapka

Może to być mapa całego świata, Polski lub innego, wybranego miejsca na świecie, które pragnie odwiedzić i dokładnie zwiedzić miasto po mieście osoba, którą chcesz obdarować. Taki podarek będzie idealnym sposobem na upamiętnianie wszystkich odbytych podróży i zaznaczanie miejsc, w których się już było. To takie gadżet, który ułatwi planowanie kolejnych wypraw, do miejsc, w których jeszcze się nie było.

2. Pościel z motywem podróżniczym

Taki gadżet użytkowy na pewno znajdzie miejsce w domu każdego miłośnika zwiedzania świata. Na rynku dostępnych wiele różnych modeli tego typu pościeli, które różnią się nie tylko wielkością, ale również kolorystyką oraz wzorami. Możesz zdecydować się na wersję z mapą całego świata lub wybranego kontynentu albo postawić na pościel ozdobioną gadżetami podróżniczymi, takimi jak kompasy, mapy czy latarki. Ciekawym wyborem będzie również na przykład pościel z motywem leśnym lub w bajkowe samoloty bądź rowery.

3. Tablica inspiracji

Może być korkowa lub suchościeralna, do której można również przyczepiać magnesy. Jeśli wiesz, że w mieszkaniu podróżnika, któremu chcesz sprawić prezent, brakuje odpowiedniego miejsca na planowanie podróży i przyczepianie pamiątek z już odbytych wojaży, to taka tablica na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Pomoże uporządkować plany na najbliższe wyjazdy i będzie miejscem do zbierania inspiracji oraz sposobem na motywację do odkładania funduszy na kolejną podróż w piękne miejsca na ziemi.

bidon na wodę

4. Adapter do gniazdek i power bank

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez nowoczesnych technologii. Jednak korzystanie z telefonu, laptopa, aparatu czy innych akcesoriów jest niemożliwe bez dostępu do prądu, który jest niezbędny do ich naładowania. Dlatego bardzo praktycznym prezentem dla podróżnika będzie adapter do gniazdek, które różnią się między sobą w wielu różnych państwach. Idealnym prezentem będzie również powerbank. Powinien mieć on stosunkowo dużą pojemność i może mieć ciekawe wzory oraz zabawne kształty, co dodatkowo pomoże spersonalizować prezent.

5. Zwijany bidon na wodę

Bez względu na to, czy chcesz kupić prezent dla miłośnika samodzielnych wypraw w nieznane i podróżowania po świecie autostopem, czy jednak amatora zorganizowanych wycieczek ze zwiedzaniem najpopularniejszych zabytków – zwijany bidon na wodę na pewno się przyda. Zwijany model o zabawnym kształcie nie zajmie dużo miejsca w walizce i na pewno przyda się w trakcie podróżowania po obcym mieście lub kraju.

6. Etui na dokumenty

To kolejny praktyczny gadżet, który na pewno ucieszy każdego podróżnika. Jest to także prezent, który osoba obdarowana będzie miała praktycznie zawsze przy sobie, podczas każdego wyjazdy. W takim pokrowcu jest wydzielone miejsce na dowód osobisty, paszport oraz oczywiście bilet lotniczy lub na inny środek transportu, który jest niezbędny, aby rozpocząć przygodę.

Prezenty dopasowane do zainteresowań, które są jednocześnie ładne i funkcjonalne do najlepszy pomysły. Dzięki temu podarowany gadżet na pewno nie zostanie rzucony w kąt ani nie będzie kurzył się na dnie szafki, tylko będzie regularnie wykorzystywany zarówno w zaciszu domowym szalonego podróżnika, jak i w trakcie wszystkich wypraw.